Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
10-09-2013 10:34

Kibicuj mistrzom - Energa Gdański Weekend Mistrzów

Energa Gdański Weekend Mistrzów to nowa sportowa inicjatywa Gdańska – miasta, którego kluby sportowe mogą poszczycić się wybitnymi zawodnikami i osiągnięciami w wielu dyscyplinach. Podczas pierwszej edycji imprezy głównymi bohaterami będą żeglarz Mateusz Kusznierewicz i wioślarz Adam Korol, którzy zaproszą do załóg młodych, obiecujących zawodników.

Kibicuj mistrzom - Energa Gdański Weekend MistrzówŹródło: © Nightman1965 - Fotolia.com
dfexraz
dfexraz

*Energa Gdański Weekend Mistrzów *odbędzie się 15 września. Mateusz i Adam zaprosili przyjaciół, z którymi zdobywali sportowe laury, by rozegrać pokazowe zawody w swoich dyscyplinach. Impreza dedykowana jest miłośnikom sportu, a w szczególności dzieciom i młodzieży. Wszystkie wyścigi – żeglarskie i wioślarskie – rozegrane zostaną na Motławie ze start przy Żurawiu i metą przy Targu Rybnym.

Warto uczestniczyć w wydarzeniu również z tego względu, że właśnie podczas tej imprezy obydwaj mistrzowie postanowili uczcić zakończenie kariery olimpijskiej.

– Energa Gdański Weekend Mistrzów to przede wszystkim promocja wyczynowego sportu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu wśród dzieci i młodzieży – mówi Mateusz Kusznierewicz, zdobywca jedynego złotego medalu olimpijskiego w historii polskiego żeglarstwa (Atlanta 1996). – Zależy nam na tym, by sport odgrywał w ich życiu istotną rolę. Wspólnie z Adamem żegnamy się z rywalizacją olimpijską, ale w kwestii zachęcania do zdrowego i aktywnego stylu życia na pewno nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.

dfexraz

– Energa Gdański Weekend Mistrzów ma dla mnie szczególne znaczenie, ponieważ będę mógł oficjalnie się pożegnać z osobami, które we mnie wierzyły i dopingowały w trakcie zawodów – dodaje Adam Korol, czterokrotny mistrz świata oraz mistrz olimpijski (Pekin 2008).

Obaj mistrzowie należą do grona sportowców, którzy startowali w Igrzyskach Olimpijskich aż pięciokrotnie! W rywalizacji wezmą udział młodzi wioślarze i żeglarze. Juniorzy spotkają najlepszych zawodników w swoich dyscyplinach, zdobędą doświadczenia i przybliżą sobie olimpijskie wartości. Weekend mistrzów to wydarzenie integrujące świat wielkiego i małego sportu.

Program Energa Gdański Weekend Mistrzów - 15 września

11:15 Rozpoczęcie rywalizacji wioślarskiej na Motławie
11:40 Smocze łodzie (pierwszy wyścig)
12:00 Rywalizacja wioślarska (wyścig z udziałem Adama Korola)
12:30 Mini-regaty klubów żeglarskich (Klasa Optimist)
12:55 Rywalizacja wioślarska (pierwszy wyścig półfinałowy)
13:00 Rywalizacja wioślarska (drugi wyścig półfinałowy)
13:10 Smocze łodzie (wyścig z udziałem Mateusza Kusznierewicza i przyjaciół)
13:30 Rywalizacja żeglarska na Motławie (pierwszy wyścig w klasie Finn)
13:45 Smocze łodzie (wyścig z udziałem Adama Korola i przyjaciół)
14:00 Rywalizacja żeglarskiej na Motławie (drugi wyścig w klasie Finn)
14:20 Rywalizacja wioślarska (finał)
14:25 Rywalizacja żeglarska z udziałem dzieci i mistrzów (Klasa Optimist)
14:50 Pokazowy wyścig złotej czwórki podwójnej
15:00 Wręczenie nagród


Energa Gdański Weekend Mistrzów
Energa Gdański Weekend Mistrzów

Energa Gdański Weekend Mistrzów w 2013 roku zostanie połączony z zakończeniem kariery olimpijskiej dwóch wybitnych sportowców: wioślarza Adama Korola oraz żeglarza Mateusza Kusznierewicza. Mistrzowie rozegrają pokazowe zawody w swoich dyscyplinach, a do załóg zaproszą młodych, obiecujących zawodników z gdańskich klubów sportowych.
Impreza dedykowana jest wszystkim miłośnikom sportu, ale przede wszystkim młodzieży. Każdy uczestnik Energa Gdańskiego Weekendu Mistrzów będzie miał okazję zobaczyć w akcji naszych wybitnych sportowców, a w konkursach będzie można wygrać miejsce w załodze wybranego Mistrza!
Celem wydarzenia jest przybliżenie mieszkańcom Trójmiasta sylwetek wybitnych gdańskich sportowców oraz zachęcenie do korzystania z infrastruktury miasta do aktywnego wypoczynku.
Gdański Weekend Mistrzów to nowa, sportowa inicjatywa Miasta Gdańsk. Imprezę organizuje Gdański Klub Żeglarski przy współpracy z agencją VMG PR. Sponsorem tytularnym Gdańskiego Weekendu Mistrzów jest firma Energa.

dfexraz

*Patronat honorowy: *Polski Komitet Olimpijski, Polski Klub Żeglarski.

Energa Gdański Weekend Mistrzów
Energa Gdański Weekend Mistrzów
dfexraz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfexraz