Trwa ładowanie...
24-01-2014 12:06

Koleje walczą z mrozem

Mróz rozdaje karty na kolei ale służby walczą by utrudnienia dla pasażerów były jak najmniejsze. Jak poinformował Polskie Radio 24 rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec w nocy w kilku miejscach była uruchomiona komunikacja zastępcza ale pomału wszystko wraca do normy.

Koleje walczą z mrozemŹródło: Nikolai Sorokin - Fotolia.com
d1qqr9e
d1qqr9e

Szczególnie w okolicach Ostrowa Wielkopolskiego i Starachowic w Świętokrzyskiem, gdzie oblodzona trakcja wstrzymała ruch pociągów. Służby techniczne oczyściły z lodu połączenie pomiędzy Zduńską Wolą a Ostrowem Świętokrzyskim. Pociągi będą mogły już normalnie przejeżdżać, bez konieczności dopinania lokomotyw spalinowych.

"Pracujemy jeszcze na dwóch liniach między Krotoszynem a Jarocinem żeby pozbawione lodu sieci trakcyjne mogły być przejezdne" - powiedział Mirosław Siemieniec. Zapewnił, że dyżurni informują pasażerów bieżąco o utrudnieniach. Wszystkie informacje dostępne są także w internecie. Można wejść na kilka portali internetowych, także strony PKP, tam możemy sprawdzić, które linie kolejowe są przejezdne, na których liniach mogą występować czasowe utrudnienia" - dodał rzecznik. Firmy, które odpowiadają za porządek na peronach dodatkowo zostały poproszone o bieżące sprzątnie, posypywanie śliskich nawierzchni tak aby pasażerowie byli w pełni bezpieczni.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR24/Ksenia Maćczak/zr

d1qqr9e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qqr9e