Trwa ładowanie...
d3t834q
Informacja prasowa
a2 do europy

Kolejne udogodnienia w niezawodnej i bezpłatnej aplikacji A2 DO EUROPY!

Na początku lipca Autostrada Wielkopolska SA udostępniła na Facebooku, stronie internetowej i app storach aplikację A2 DO EUROPY. Po blisko miesiącu od letniej premiery z mobilnego przewodnika po Europie skorzystało ponad 20 tys. kierowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne udogodnienia w niezawodnej i bezpłatnej aplikacji A2 DO EUROPY!
(TFoxFoto Shutterstock.com)
d3t834q

Aplikacja została wyróżniona w rankingu „Najlepszych aplikacji lipca 2014” portalu gazeta.pl. Obecnie kierowcom oddajemy angielską wersję językową A2 DO EUROPY wzbogaconą o nowe i praktyczne funkcje:
- podanie szacunkowego czasu przejazdu na podstawie danych z Google Maps
- możliwość oszacowania ile procent trasy (wraz z liczbą kilometrów) przebiega przez autostrady
- wyświetlanie szczegółów dot. płatnych odcinków dróg
- formularz zgłoszenia błędu dla użytkowników

Dodatkowo dla wszystkich użytkowników przygotowaliśmy animowaną instrukcję korzystania z aplikacji A2 DO EUROPY. W czasie 30 sekundowego filmu użytkownik pozna wszystkie podstawowe funkcjonalności narzędzia. Dowie się jak zaplanować trasę, gdzie w aplikacji znajdzie informacje o opłatach, mandatach czy ograniczeniach prędkości, a także pozna zasady korzystania z wirtualnego alkomatu.

d3t834q

„Angielska wersja językowa oraz rozszerzenie zakresu funkcjonalności naszej aplikacji A2 DO EUROPY pozwoli na dotarcie do szerszego grona europejskich kierowców. Prognozy Komisji Europejskiej wskazują, że blisko 90% obywateli państw należących do Unii Europejskiej planuje w tym roku wyjazd na wakacje*, a dominującym środkiem transportu jest właśnie samochód. To właśnie dla tej grupy kierowców udostępniamy w wersji angielskiej nasz - doceniony już przez polskich użytkowników dróg - mobilny przewodnik A2 DO EUROPY – mówi Zofia Kwiatkowska, rzecznika Autostrady Wielkopolskiej SA.

*Raport Komisji Europejskiej, Preferences of Europeans towards tourism, Flash Eurobarometer 392

Informacje dodatkowe:
A2 DO EUROPY pozawala na wyznaczenie trasy bez ograniczeń w granicach 46 państw i zawiera informacje o:
1. kosztach przejazdu w granicach 46 państw Europy, w tym:
 opłatach za korzystanie z dróg/winietach
 opłatach za tunele, mosty, drogi wysokogórskie
 wysokości mandatów
 szacunkowym koszcie potrzebnego paliwa
2. długości planowanej trasy
3. obowiązujących limitach prędkości w danym kraju
4. ważnych telefonach (alarmowych, konsulaty etc.)
5. obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w danym kraju
6. liczbie promili w organizmie – aplikacja została wzbogacona o wirtualny alkomat, który na podstawie wprowadzonych danych, pozwala kierowcy obliczyć szacunkową liczbę promili w organizmie oraz sprawdzić ile czasu powinno upłynąć, zanim użytkownik będzie mógł bezpiecznie usiąść za kierownicą.

Dzięki geolokalizacji, aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju, w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Istnieje także możliwość wyboru kraju z listy dostępnych państw.

Bezpłatną aplikację A2 DO EUROPY znajdziemy na oficjalnym profilu Autostrady Wielkopolskiej SA na Facebooku z możliwością mobilnego odbioru, na stronie internetowej Autostrady Wielkopolskiej SA pod adresem http://europa.autostrada-a2.pl/), a także w app storach z opcją darmowego pobrania na smartfona.

d3t834q

Podziel się opinią

Share

d3t834q

d3t834q