Trwa ładowanie...

Kołobrzeg - największe polskie uzdrowisko

Kołobrzeg to miasto w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Położone na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. Jakie miejsca warto zwiedzić? - Rocznie odwiedza nas około 1100 jachtów - powiedział w "Dzień Dobry Wakacje" Artur Lijewski.

Share
Kołobrzeg - największe polskie uzdrowisko
Źródło: PAP/Tomasz Prażmowski
d4ht5kq

Kołobrzeg to miasto w północnej części województwa zachodniopomorskiego. Położone jest na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim. To jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów kurortów nad Bałtykiem. Coraz więcej ludzi przybywa tu drogą morską. W ostatnich latach odnowiono port jachtowy, powstała też nowa marina z restauracją. Rocznie przybywa tu 1100 jachtów.

Kołobrzeg to także latarnia morska, odnowione molo oraz tradycje solne. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny.

d4ht5kq

Do mniejszych nadmorskich miejscowości można dojechać kolejką wąskotorową. Dotrzemy nią do Pogorzelicy, jednej z najbardziej lubianych miejscowości wypoczynkowych w tym regionie. Szeroka plaża z klifowym brzegiem przyciąga tu wielu plażowiczów, a otaczające miejscowość lasy z wyznaczonymi ścieżkami rowerowymi - zwolenników aktywnego wypoczynku.

Na trasie kolejki znajduje się też Trzęsacz, w którym można poczuć się jak w Irlandii czy Szkocji. Co prawda ruiny na szczycie klifu to nie pozostałości zamku, a kościoła, ale ich wygląd jest równie dramatyczny. Świątynia pw. św. Mikołaja powstała na przełomie XIV i XV wieku około 2 kilometry od brzegu morza. Na skutek zjawiska abrazji dziś możemy oglądać jedynie jej południową ścianę o długości 12 metrów. Poniżej znajduje się wspaniała plaża z wyjątkowo miękkim piaskiem.

d4ht5kq

Podziel się opinią

Share
d4ht5kq
d4ht5kq