Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe - jaki jest koszt?

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, co bardzo cieszy zwłaszcza najmłodszych. Ponad dwa miesiące odpoczynku od szkoły to idealna okazja do odpoczynku, jednak organizacja czasu wolnego może stanowić spore wyzwanie dla każdego rodzica. Warto jednak skorzystać z okazji i postawić na wyjazd na kolonię lub obóz młodzieżowy, w zależności od wieku naszej pociechy. Na jaki koszt należy się przygotować? Podpowiadamy.

Share
 Źródło: materiały partnera
d3nec4k

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe - jak wybrać?

Zakończenie roku szkolnego to dla wielu dzieci jedna z najbardziej radosnych dat, jednak dla rodziców często oznacza pewne komplikacje. O ile w przypadku nastolatków nie trzeba martwić się o ich opiekę, to o dzieci uczące się w pierwszych klasach szkoły podstawowej już tak. Dobrym rozwiązaniem okazują się kolonie i obozy, które bawią i uczą. Warto jednak pamiętać, że wyjazd przyniesie najwięcej korzyści, jeśli dobierzemy jego charakter do zainteresowań dziecka. Fan sportu i aktywności fizycznej z pewnością ucieszy się z kolonii tanecznej lub żeglarskiej. Miłośnicy śpiewu, malowania i rysowania świetnie odnajdą się na obozach artystycznych. Nastolatki można również wysłać na obóz przetrwania, gdzie można nauczyć się wielu podstawowych umiejętności takich jak np. rozpalanie ogniska.

Ile kosztują kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe w kraju?

Kolonie dla dzieci i młodzieży to bardzo dobry pomysł na zagospodarowanie czasu wolnego, którego podczas przerwy wakacyjnej mają aż nadto. Należy jednak pamiętać, że tego typu wyjazdy wiążą się ze sporym wydatkiem finansowym. Koszty w dużej mierze zależą od terminu wycieczki, jej lokalizacji i dostępnych atrakcji. Dużą popularnością cieszą się kolonie i obozy tematyczne organizowane w rejonach nadmorskich, górskich i na Mazurach. W takim przypadku należy liczyć się z wydatkiem od 2000 do 3000 złotych za tygodniowy pobyt. Analogicznie, dłuższe wyjazdy wiążą się z nieco większym wydatkiem. Nieco tańsze okazują się tradycyjne obozy i kolonie dla dzieci, gdzie podopieczni spędzają czas na pieszych, rowerowych i autokarowych wycieczkach, grach i zabawach w pobliżu bazy hotelowej, jak również odpoczynku na plaży lub nad jeziorem.

Ile kosztują obozy dla dzieci i młodzieży za granicą?

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych i młodzieży cieszą się wyjazdy zagraniczne do takich krajów jak m.in. Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria czy Grecja. Jest to świetny sposób na poznanie innych kultur oraz doskonalenie swoich umiejętności językowych. Ceny obozów zagranicznych są bardzo zróżnicowane, ponieważ często wliczany jest do nich m.in. transport, nocleg czy wyżywienie. Koszty kolonii i obozów za granicą wahają się między 3000 a 5000 złotych. Należy jednak pamiętać o tym, że do ceny często nie są wliczane dodatkowe atrakcje.

Artykuł sponsorowany
d3nec4k
d3nec4k
d3nec4k