Trwa ładowanie...
IAR

Kolorado - rusza festiwal wspinaczki lodowej

W Kolorado rozpoczyna się dziś (09.01.) największy w Ameryce Północnej festiwal wspinaczki lodowej. Tysiące fanów tej dyscypliny sportu przybyło do miejscowości Ouray w Górach San Juan.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolorado - rusza festiwal wspinaczki lodowej
(flickr.com by katsrcool, License Creative Commons 3.0)

Ouray ma tysiąc mieszkańców, położone jest na wysokości 2300 metrów. Miasteczko określane jest mianem amerykańskiej Szwajcarii. Żyje wyłącznie z turystyki. To tu znajduje się Park Lodowy Ouray z 200 lodowymi ściankami wspinaczkowymi - zarówno sztucznymi jak i naturalnymi. Kilkadziesiąt z nich stanowią zamarznięte wodospady o wysokości od 20 do 60 metrów.

W parku odbywa się co roku Festiwal Lodowy, który przyciąga entuzjastów wspinaczki lodowej z całego świata. W tym roku będą oni walczyć o nagrodę w wysokości 16 tysięcy dolarów. Poza zawodami odbędą się tu targi sprzętu wspinaczkowego, szkolenia oraz nieformalne spotkania fanów tej dyscypliny.

Organizatorzy spodziewają się około 3 tysięcy uczestników. Łącznie w sezonie zimowym Ouray odwiedzi 30 tysięcy entuzjastów wspinaczki lodowej oraz spektakularnych widoków w górach San Juan. Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/mcm/

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot