Trwa ładowanie...
20-08-2013 09:21

Korea Północna zaprasza turystów z południa

O co chodzi władzom Korei Północnej? To pytanie zadaje coraz więcej analityków. Pjongjang zaproponował właśnie władzom w Seulu wznowienie... wycieczek południowokoreańskich turystów na Północ. Zostały one wstrzymane w 2008 roku po tym, jak północnokoreański żołnierz zastrzelił turystkę z Południa.

Share
Korea Północna zaprasza turystów z południaŹródło: David Stanley, Licencja Creative Commons, flickr.com
d2dgorz

Korea Północna *zaproponowała, aby 22 sierpnia odbyły się koreańskie rozmowy poświęcone wznowieniu wycieczek turystycznych z Południa na położoną na terenie Korei Północnej *górę Kumgang. Zostały one wstrzymane 5 lat temu po tym, kiedy północnokoreański żołnierz zastrzelił jedną z turystek, która - jego zdaniem - za bardzo oddaliła się od szlaku.

Około 19 września ma dojść do spotkania rodzin rozdzielonych po wojnie koreańskiej. Prośby o zgodę na wyjazd na Północ złożyło 73 000 Koreańczyków z Południa. 80% z nich to osoby powyżej 70. roku życia. Dziś kolejna grupa Koreańczyków z Południa dokonała też inspekcji specjalnej strefy ekonomicznej w Kaesong, która na mocy porozumienia osiągniętego w ubiegłym tygodniu ponownie ma zostać otwarta.

d2dgorz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dgorz