Trwa ładowanie...
18-06-2014 15:16

Koreańskie miasteczko w centrum Warszawy

Trzecia edycja Korea Festival odbędzie się z okazji 25-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Koreą a Polską 21 czerwca 2014 roku w parku Agrykoli (ul. Agryokola 1).

Koreańskie miasteczko w centrum WarszawyŹródło: Bikeworldtravel/Shutterstock.com
dsas3bf
dsas3bf

Trzecia edycja Korea Festival odbędzie się z okazji 25-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Koreą a Polską 21 czerwca 2014 roku w parku Agrykoli (ul. Agrykola 1).

1.11.1989 Korea i Polska nawiązały stosunki dyplomatyczne i od tego czasu współpracowały w różnych dziedzinach m.in. dziedzinie biznesu, kultury i edukacji. W 2012 roku, dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, dużo polskich artystów i reżyserów występowało w Korei np. na Jarasum International Jazz Festival, International Film Festival w Busanie itd.. Na dodatek największy na całym świecie wydział polonistyki znajduje się w Seulu w Korei. Relacje między Koreą a Polską stopniowo zacieśniają się coraz bardziej, a współpraca jest podejmowana w kolejnych dziedzinach. Centrum Kultury Korei i Ambasada Republiki Korei organizują piknik z kulturą koreańską, aby świętować znaczący dla Polski i Korei rok i jednocześnie pozwolić Polakom doświadczyć Korei w Polsce w stworzonym na jeden dzień *„koreańskim miasteczku” w sercu Warszawy *pod patronatem honorowym MSZ w Polsce.

Cały festiwal zacznie się od godz. 11:00, część przed głównym koncertem odbędzie się od 12:00 do 13:30, w trakcie której to będzie można obejrzeć m.in.: taniec z wachlarzami „Buchaechum” w wykonaniu studentek z Filologii Koreańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, występ polskiego zespołu B-boy’ów, oraz pokaz Taekwondo zaprezentowany przez mistrza Kang’a i jego studentów. Z okazji tegorocznego festiwalu koreański zespół muzyczny i projektantka tradycyjnego stroju koreańskiego „Hanbok” *przylecą do Polski, aby pokazać prawdziwą *kulturę koreańską. Cieszący się popularnością zespół SOREA Band, który promuje niespotykane dotąd łączenie stylów inspirowanych tradycyjną kulturą koreańską i światową, wspólnie z koreańskimi b-boyami nie tylko da występ muzyki koreańskiej, ale również wykona polskie pieśni w zupełnie nowej aranżacji. Natomiast projektantka tradycyjnego koreańskiego stroju „Hanbok” So-jung Lee zaprezentuje pierwszy w Polsce pokaz mody hanboku, na którym dodatkowo zostaną pokazane
tradycyjne stroje łowickie. W głównej części programu będzie można poczuć zatem nie tylko kulturę koreańską, ale także i polską.

dsas3bf

Oprócz występów, na terenie Parku Agrykoli zostały przygotowane najróżniejsze atrakcje: w sekcji Taste Korea pięciu koreańskich szefów kuchni będzie przygotowywać dla Polaków prawdziwe koreańskie potrawy, a koreańskie sklepy będą oferować do sprzedania składniki niezbędne w kuchni koreańskiej. Zaś w największym namiocie w sekcji Taste Korea będą dostępne do skosztowania koreańskie specjały, których nie można dostać nigdzie w Polsce. W części Discover Korea, najbardziej znane, reprezentatywne koreańskie firmy zaprezentują wystawę najnowszych produktów oraz dostarczą rozrywki (mini motor Kia i Hyundai, Galaxy studio, gry na produktach LG dla Polaków), w sekcji Feel Korea natomiast goście będą mieli niezwykłą okazję, by doświadczyć kultury koreańskiej. Czekają na nich takie atrakcje jak np. malowanie koreańskich masek, przymierzanie koreańskiego stroju hanbok, drzeworyty, koreańska kaligrafia, Norebang (karaoke w koreańskim stylu), koreańskie kosmetyki, które stają się coraz popularniejsze na
polskim rynku, wystawa fotograficzna z Koreańskiej Organizacji Turystycznej, stoisko z koreańską literaturą w języku polskim Wydawnictwa Kwiaty Orientu i wiele innych.

o Nazwa wydarzenia : Korea Festival 2014
o Miejsce : Park Agrykola
o Występ : 15:00-15:30
o Pokaz mody „Hanbok” : 15:30-16:10
o Loteria : 16:20-16:30
o Więcej atrakcji : 11:00-19:00
o Szczegółowe informacje: http://korean-culture.org

dsas3bf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsas3bf