Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Koronawirus a wakacyjne kierunki na zagraniczny wyjazd

Niskie liczby dotyczący zakażeń koronawirusem sprawiły, że Polacy nieco zapomnieli o pandemii i poczuli wiatr w żaglach. Spragnieni wakacyjnych wojaży ruszyliśmy na zagraniczny wypoczynek, by naładować akumulatory i przygotować się do kolejnego roku pracy. Jak to się jednak ma do zapowiadanej czwartej fali zakażeń? Z jakich krajów może nadejść zagrożenie i czy powracający po wakacjach turyści mogą przywieźć ze sobą wirusa? Wszystkiego dowiesz się z tego tekstu.

Share
Koronawirus a wakacyjne kierunki na zagraniczny wyjazd
Koronawirus a wakacyjne kierunki na zagraniczny wyjazd Źródło: materiały partnera
drspymu

Jak się zabezpieczyć?

Przede wszystkim pamiętaj o wykupieniu polisy turystycznej. Bez niej będziesz narażony na wysokie koszty w przypadku konieczności leczenia poza granicami Polski. Przed podpisaniem umowy, powinieneś zapoznać się z OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia. W tego typu dokumencie znajdziesz wszelkiego rodzaju informacje o polisie podróżnej oraz ewentualnych wyłączeniach od odpowiedzialności. Czytaj więcej, jak dobrać odpowiednie ubezpieczenie podróżne z covid na https://www.polisaturystyczna.pl/

Gdzie kupić ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd?

Najlepszym miejscem bez wątpienia jest Internet. W sieci znajdziesz kalkulatory i porównywarki ubezpieczeń turystycznych, które pozwolą Ci szybko i bez zbędnych komplikacji zaopatrzyć się w ubezpieczenie dopasowane do Twoich potrzeb. Wystarczy tylko, że wpiszesz do specjalnego formularza kilka informacji o sobie i podróży, jaką planujesz. Po niedługiej chwili otrzymasz dostęp do listy propozycji od renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych. 

Koronawirus w Portugalii

Statystyki z tego kraju jasno wskazują, że zakażeń zaczęło przybywać, gdy granice zostały otwarte na turystów z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Do tego czasu Portugalia była objęta ścisłym lockdownem, który pozwolił na wyhamowanie liczby zakażeń i opanowanie sytuacji związanej z koronawirusem. 

drspymu

Dzisiaj odwiedzający ten przepiękny kraj, muszą przygotować się na konieczność okazania negatywnego testu na obecność koronawirusa w hotelach i wnętrzach restauracji. W 50 gminach została wprowadzona godzina policyjna, która również nie jest zachętą do zwiedzania. 

Koronawirus w Grecji i Hiszpanii

W przypadku Grecji sytuacja jest skomplikowana i ma tendencję do zaostrzania. Nowy wariant wirusa pojawił się w tym kraju i dosyć szybko zwiększył dzienną liczbę zakażeń. Władze w obawie o dalszy rozwój epidemii postanowiły wprowadzić przepis, zgodnie z którym każdy turysta, który chce wjechać do Grecji, musi być zaszczepiony oraz okazać wynik testu PCR. Kina, teatry, bary i inne miejsce skupiające duże grupy ludzi są dostępne wyłącznie dla zaszczepionych.

Hiszpania jest obok Grecji jednym z najbardziej dotkniętych koronawirusem krajów. Za taki stan rzeczy obwiniane jest majowe złagodzenie restrykcji oraz wycofanie godziny policyjnej. Zakażeń jednak wciąż przybywa i pozostaje tylko czekać, aż władze tego kraju zdecydują się na wprowadzenie nowych obostrzeń. 

Koronawirus w Chorwacji

Chorwacja dotychczas była chętnie odwiedzanym przez Polaków krajem. W związku z nowymi obostrzeniami ta sytuacja może się jednak zmienić. Rosnąca liczba zakażeń COVID-19 sprawiła, że władze postanowiły wprowadzić następujące zasady dla przyjeżdżających:


  • negatywny wynik PCR nie starszy niż 72 godziny
  • przynajmniej jedna dawka szczepionki Pfizer, Moderna lub Gamaleja 
  • unijny certyfikat COVID.
drspymu

Koronawirus w Turcji

Jeśli planujesz spędzić swój urlop w Turcji, musisz przygotować się do konieczności okazania zaświadczenia o szczepieniu, przebyciu COVID-19, lub negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Zgodnie z prawem wszyscy turyści muszą też wypełnić formularz, w którym wskażą miejsce pobytu. Dokument nie może zostać sporządzony wcześniej niż 72 godziny przed planowaną podróżą. 

Nadchodząca prawdopodobnie czwarta fala wprowadziła wiele chaosu, a można się spodziewać, że to jeszcze nie wszystko, na co stać koronawirusa. Jeśli planujesz zagraniczny wyjazd, sprawdź, jak wygląda sytuacja w kraju Twojego wypoczynku. W przypadku, gdy władze wprowadzają coraz to nowsze obostrzenia, warto byś zastanowił się nad zasadnością takiego wyjazdu. Może lepiej spędzić spokojny urlop w Polsce?

Artykuł sponsorowany
drspymu

Podziel się opinią

Share
drspymu
drspymu