Trwa ładowanie...
04-11-2010 09:36

Kühtai - perła regionu Olympia SkiWorld Innsbruck

Zaledwie o pół godziny jazdy od Innsbrucka znajduje się najwyżej położony ośrodek wypoczynkowy w Austrii.

Kühtai - perła regionu Olympia SkiWorld InnsbruckFot: sxc.hu
d2fvm42
d2fvm42

Kühtai to jeden z ośmiu terenów narciarskich regionu Olympia SkiWorld Innsbruck, którego nazwa wzięła się stąd, że na Bergisel już dwa razy zapłonął olimpijski ogień. W latach 1964 i 1976 odbyły się tutaj rozgrywki Zimowych Igrzysk Olimpijskich – o złoto w konkurencjach zjazdowych walczono na zboczach Patscherkofel i na terenie Axamer Lizum, również należących do regionu Olympia SkiWorld.

Najpiękniejsze w terenie narciarskim Kühtai jest to, że nie ma tu kolejek do wyciągów – nic dziwnego, gdy łączna wydajność transportowa wynosi ponad 17 000 osób na godzinę. Oprócz nowoczesnej 8-osobowej kolejki gondolowej – Kaiserbahn – do dyspozycji wszystkich narciarzy, którzy lubią poruszać się między stokami, są jeszcze trzy 4-osobowe wyciągi krzesełkowe z osłonami, jeden dwuosobowy wyciąg krzesełkowy oraz sześć orczykowych. A już następnej zimy wszyscy goście ośrodka Kühtai, posiadający kilkudniowy karnet, będą mogli „przeskoczyć" na stoki Hochoetz.

W dzień i w nocy
Tym, dla których dzień na dwóch deskach jest zbyt krótki, polecamy nocną jazdę na nartach, w każdą środę i sobotę, przy oświetleniu 10 000 woltów na stokach Kühtai. Dla odmiany jest jeszcze 2,5-kilometrowy, dobrze oświetlony tor saneczkarski, gwarantujący nocnym markom wiele radości. Natomiast wszyscy ci, którzy wolą wędrówki poza stokami, na pewno znajdą wśród różnorodnych dróg tę najlepszą dla siebie; trasy o długości od jednej do sześciu godzin wędrówki prowadzą pośród samotnego górskiego krajobrazu, najwyżej położona z nich wiedzie aż na wysokość 3000 metrów. Kto jednak woli zimową aktywność sportową na trochę łagodniejszym terenie, powinien trzymać się przetartych tras biegowych. Wyjątkową urodę tego górskiego regionu można poznać najlepiej, decydując się na przygodę, jaką jest wędrówka na rakietach śnieżnych. Kühtai jest wyjątkowo lubiany przez dzieci, ponieważ wiele ofert – od szkółek narciarskich po przedszkole – jest specjalnie przygotowanych dla rodzin z dziećmi.

Natomiast wszyscy, którzy od zjazdów i biegów na nartach wolą szaloną jazdę, polecamy K-Park, snowpark z railami, kickerami, cornerami... Na snowboardzistów i freestylerów czeka szalona jazda w puchu przez cliffy i zaspy. W ofercie jest także jibbing i jazda w parku.

d2fvm42
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fvm42