Trwa ładowanie...

Kurza Góra - nowy ośrodek w północnej Polsce

Nowoczesny ośrodek narciarski Kurza Góra otwarto 6 stycznia w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie). Dysponuje jedną najdłuższych tras zjazdowych w północnej Polsce. Lokalny samorząd liczy, że inwestycja podniesie atrakcyjność turystyczną gminy.

Share
Kurza Góra - nowy ośrodek w północnej Polsce
Źródło: informacja prasowa
d2x7z1q

Jak poinformował dyrektor ośrodka Piotr Tabiś, na stokach Kurzej Góry zbudowano dwie trasy dla narciarzy i snowboardzistów, z których jedna ma blisko 800 m długości i należy do najdłuższych w północnej Polsce. Są one wyposażone w wyciągi orczykowe i system sztucznego naśnieżania. - Trasy wyprofilowano w taki sposób, by mogli z nich korzystać zarówno doświadczeni jak i początkujący narciarze - mówił.

W ośrodku powstał również zimowy park rozrywki dla dzieci, wypożyczalnia i serwis sprzętu, szkółka narciarska, restauracja, parkingi i zaplecze techniczne. Zlokalizowano je na ok. 50 ha gruntów, które gmina Kurzętnik przejęła od Agencji Nieruchomości Rolnych i wydzierżawiła prywatnemu inwestorowi. Poza zimą ośrodek ma stać się miejscem uprawiania sportów rowerowych i biegowych.

Według wójta Kurzętnika Wojciecha Dereszewskiego, do ośrodka - położonego przy drodze krajowej nr 15 - będą przyjeżdżać nie tylko turyści z Warmii i Mazur ale też z woj. pomorskiego i mazowieckiego. - Szacujemy, że całoroczny kompleks rekreacyjny przyciągnie kilkadziesiąt tysięcy turystów rocznie. Ta inwestycja powinna przyczynić się do ożywienia gospodarczego całego powiatu - powiedział.

Na Warmii i Mazurach wyciągi narciarskie działają też m.in. na Pięknej Górze w Gołdapi, Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie, Górze Chrobrego w Elblągu, w Mikołajkach, Rusi pod Olsztynem i Okrągłem k. Orzysza.

d2x7z1q

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x7z1q
d2x7z1q