Trwa ładowanie...
d48oa19

Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo - SVO

Największe atrakcje
Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo - SVO
Kraj
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo to jedno z trzech głównych lotnisk w stolicy Rosji, które leży na terenie obwodu moskiewskiego, w odległości ok. 46 km na północ od centrum Moskwy. To jedno z największych lotnisk w Rosji.

Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo – najważniejsze informacje

Lotnisko Szeremietiewo powstało w 1959 roku, w 2015 roku skorzystało z niego ok. 31 mln pasażerów. Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo powoli się starzeje, a coraz więcej połączeń przenosi się do lotniska Moskwa-Domodiedowo. To moskiewskie lotnisko obsługuje, oprócz wielu krajów Europy i świata, loty do różnych, większych miast Rosji, np. Petersburga.

Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo – sąsiednie miejscowości

Transfer z lotniska do centrum Moskwy to przede wszystkim pociągi, autobusy oraz taksówki.

Tak naprawdę do lotniska Moskwa-Szeremietiewo mogą z łatwością dostać się osoby mieszkające we wsiach i miastach obwodu moskiewskiego, i to tych położonych blisko Moskwy. Inne miasta obwodowe dzielą z lotniskiem ogromne odległości (np. Jarosław, które leży 300 km od Moskwy). Większe miasta rosyjskie posiadają własne lotniska, które obsługują loty do Moskwy i innych miast Rosji.

Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo – loty z Polski

W odróżnieniu do lotniska Domodiedowo, lotnisko Szeremietiewo obsługuje loty bezpośrednie do Warszawy (Lotnisko Chopina w Warszawie). Połączenia te obsługuje Aerofłot oraz rodzimy LOT, loty są stosunkowo krótkie (trwają ok. 2 godzin) i mogą kosztować ok. 1 tys. zł w obie strony. Są to dosyć częste połączenia, a samoloty wylatują zarówno w godzinach porannych, popołudniowych, jak i wieczornych.

Z innych lotnisk w Polsce, np. z Wrocławia, niestety nie dolecimy bezpośrednio do Moskwy, trzeba przesiadać się w Warszawie.

Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo – kierunki zagraniczne

Z lotniska Moskwa-Szeremietiewo możemy dolecieć do wielu różnych krajów Europy i świata, np. Grecji, Indii, Korei Południowej, Uzbekistanu i Kazachstanu, a także Stanów Zjednoczonych, Niemiec, krajów skandynawskich, Chin, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej.

Z tego moskiewskiego lotniska dolecimy także lotem bezpośrednim do Afganistanu, Iranu, Pakistanu i Turcji, a nawet na Kubę. W sumie lotnisko Szeremietiewo obsługuje ponad 50 krajów.

Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo – linie lotnicze

Najwięcej lotów obsługuje linia Aerofłot. Jest to największy lotniczy przewoźnik Rosji, a w czasach ZSRR – jedyny. Aerofłot funkcjonuje już od 1923 r. i ma ogromny zasięg w całej Europie i Azji, a jego samoloty dolatują nawet do USA, Kanady i Afryki. Inni przewoźnicy na tym moskiewskim lotnisku to amerykańska Delta Airlines, francuskie Air France. Samolotami Adria Airways dolecimy do Słowenii.

Lotnisko Moskwa-Szeremietiewo - SVO
Czas lotu / jazdy samochodem

czas lotu: ok. 2 godz., czas jazdy samochodem: ok. 15 godz

Strefa czasowa

UTC+03:00

Waluta

rubel rosyjski (RUB)

Godziny otwarcia

całodobowo

Orientacyjna odległość

ok. 1 200 km

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48oa19
d48oa19
d48oa19