WP

Luksusowy hotel w kamieniołomie. Architektoniczny cud w Chinach

W dzielnicy Songjiang na obrzeżach Szanghaju powstaje nietypowa inwestycja. W nieczynnym kamieniołomie powstaje luksusowy hotel. Trwają już prace wykończeniowe oraz aranżacja wnętrz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Luksusowy hotel w kamieniołomie. Architektoniczny cud w Chinach
(atkinsglobal.com)
WP

– Hotel Songjiang Quarry jest wyjątkowy – mówi KY Cheung, dyrektor planowania i projektowania urbanistycznego w Chinach. – Umiejscowiony jest poniżej poziomu ziemi, styka się ze sztucznym jeziorem umieszczonym na dnie opuszczonego kamieniołomu. Nasi goście będą mogli spędzić noc w pokojach poniżej poziomu wody a w sytuacji niebezpieczeństwa skorzystać z systemu ewakuacyjnego, który szybko zabierze ich w górę. To architektoniczny cud – podkreśla.

Kamieniołom ma głębokość 100 m i pozostaje zamknięty od 2000 r. 5-gwiadkowy hotel, który powstaje w jego wnętrzu, będzie docelowo liczyć 383 luksusowe pokoje, a ponadto będą dostępne: salon spa, siłownia, basen i sale konferencyjne. Oryginalna inwestycja obejmuje także stworzenie sztucznego wodospadu, podwodnej restauracji czy ścianki wspinaczkowej. Koszt budowy szacowany jest na 555 mln dolarów amerykańskich (ok. 2,181 mld złotych).

WP

Projekt wzbudził ogromne zainteresowanie na całym świecie. Zachwyca futurystyczny kształt, nietypowe usytuowanie, ale też nieco inne myślenie o projektowaniu tego typu obiektów. Jak zapewniają architekci, aby kompleks ten stał się najbardziej ekologicznym hotelem, jaki kiedykolwiek powstał, wzięto pod uwagę, aby budynek maksymalnie wykorzystywał odnawialne źródła energii.

atkinsglobal.com
Podziel się

Na jego fasadzie umieszczono roślinność, mają też pojawić się panele słoneczne. Jak zapewniają architekci „zielony dach” ma pełnić wiele dodatkowych funkcji, łącząc działania ekologiczne i energooszczędne z wizualną, w sposób naturalny wtapiając się w lokalną topografię.

WP

Ten futurystyczny hotel oprócz niezwykłej lokalizacji, kaskadowego wodospadu, oferować będzie podziemne przestrzenie publiczne, pokoje gościnne i sale konferencyjne dla nawet 1000 osób, a także centra sportowe i rekreacyjne.

atkinsglobal.com
Podziel się

Na dwóch poziomach położonych w podziemiach mieścić się będą restauracje i pokoje gościnne z widokiem na akwarium o głębokości 10 m. Na najniższym poziomie hotelu znajdzie się kompleks wypoczynkowy z basenem i sportami wodnymi. Natomiast tuż nad kamieniołomem zaprojektowano strefę ekstremalnego centrum sportowego. Będzie tam można uprawiać wspinaczkę skalną oraz skakać na bungee.

atkinsglobal.com
Podziel się
WP

Warto dodać, że projekt hotelu był m.in. nominowany do nagrody World Architecture Festival. Obiekt ten ma stać się flagowym kompleksem na terenie Państwa Środka sieci InterContinental Hotels Group.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Niesamowite odkrycie w Chinach. Stworzenie wcześniej nieznane nauce

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP