Trwa ładowanie...
d1e3564

Magic Malbork – największa impreza plenerowa Malborka

Magic Malbork, największa impreza plenerowa Malborka, w tym roku rozpocznie się już w piątek 8 sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magic Malbork – największa impreza plenerowa Malborka
(www.magicmalbor.pl)
d1e3564

Zespół AUDIOFEELS, Tetiana Galitsyna zwyciężczyni programu MAM TALENT oraz iluzjonista Marcin Muszyński – to tylko część atrakcji, które czekają Malbork w ten sierpniowy magiczny weekend.

W odróżnieniu od wielu cyklicznych imprez o podobnym charakterze - Magic Malbork, co roku jest inny i dlatego właśnie jest... magiczny. Wystarczy sobie wyobrazić średniowieczny krajobraz Malborka w połączeniu z akrobacjami, iluzją, grą świateł oraz lewitującymi w powietrzu artystami, a to wszystko na tle zamku w Malborku. Wszystko ubrane w dawkę historii w głosie lektora i pojawia nam się niepowtarzalny wieczór oddający klimat miasta z największym zamkiem gotyckim na świecie. Połączenie nowoczesnej techniki z zamkowymi murami stawia *Malbork *w rzędzie najlepszych widowisk tego typu w Europie.”

Organizatorzy Magic Malbork co roku przygotowują nowy scenariusz imprezy, spektakl zawsze różni się od poprzedniego i występują w nim co roku nowi artyści. Tak też będzie tym razem. Impreza rozpocznie się już w piątek 8 sierpnia koncertem zespołu Audiofeels. , który wykonuje muzykę w stylu Vocal Play. Jest to nowatorskie podejście do śpiewania, polegające na imitacji instrumentów, poprzez maksymalne wykorzystanie możliwości ludzkiego głosu. Popularność grupie przyniosły występy w programie Mam talent! w telewizji TVN. Następnego dnia w sobotę atrakcje na deptaku rozpoczną się od godziny 12.00, a wieczorne widowisko jak zwykle w nowej odsłonie będzie można podziwiać na wałach von Plauena o godz. 22.00.

d1e3564

Bilety na główne widowisko w cenie 10zł, 30zł i 40zł są w sprzedaży już od 15 lipca, zatem kto nie zakupił jeszcze wejściówki na ten kolorowy przepiękny spektakl – zapraszamy do Centrum Turystyki w Malborku (Malbork Welcome Center, ul. Kościuszki 54) w godzinach od 8.00-18.00 oraz w weekendy od godz. 10.00-15.00.

*Co zobaczymy w tym roku? *
- Nocne widowisko o tajemniczym tytule „Magiczny Sen Mnicha” to opowieść z pogranicza fantasy, o człowieku, który ciężko doświadczony przez los, ze złoczyńcy staje się pobożnym mnichem. Z pewnością nie będzie to jednak tylko liryczna historia, gdyż w widowisku bierze udział plejada gwiazd znanych z finałów programu Mam Talent - mówi Magdalena Marszałkowska, dyrektor Malbork Welcome Center - W specjalnej scenerii wystąpi również Tetiana Galitsyna – zwyciężczyni programu „Mam Talent” z Ukrainy, która będzie tworzyć z piasku obrazy powiązane z historią widowiska na dużym horyzontalnym ekranie, na którym również zobaczymy interakcję multimedialną z tancerzami. Przeniosą one widza w odrealniony baśniowy świat. Będą tańce z chorągwiami, przepiękna scena balu z udziałem iluzjonisty Marcina Muszyńskiego z lewitującym w powietrzu fortepianem, malowanie światłem w wykonaniu Trio Multivisual, efekty pirotechniczne, taniec z ogniem, tańce akrobatyczne na żyrandolu, szarfach i obręczach w wykonaniu Akrobatycznego Teatru
Tańca MIRA – ART. Całość tradycyjnie zwieńczy pokaz sztucznych ogni. - dodaje Marszałkowska.

Podczas części ulicznej imprezy tzw. rytmów ulicy będzie można zobaczyć kolorową paradę artystów występujących w widowisku, choć nie tylko. - Zaprosiliśmy również malborskie zespoły i grupy do wzięcia udziału w paradzie, którą poprowadzą bębniarze z Cocodjembe. - mówi Aleksandra Kapejewska, dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji - dzieci zapraszamy na teatr uliczny oraz do udziału w animacjach w centrum miasta. Pojawią się balony, szczudlarze, będziemy malowali dzieciom twarze. Młodzież zapraszamy na pokazy rolkowe w wykonaniu rolkarzy Teamu Sportrebel/ Tempish. Na scenie natomiast będzie można zobaczyć fragmenty pokazów iluzjonistycznych Marcina Muszyńskiego, który weźmie wieczorem udział w spektaklu.

*W widowisku wystąpią między innymi: *
*Тetiana Galitsyna *- W 2013 roku została zwyciężczynią szóstej edycji programu TVN "Mam Talent". 28-letnia аrtystka pochodząca z Ukrainy, malarka, kierowniczka studia artystycznego. Od 5 lat zajmuje się piaskowymi animacjami. Jej występy fascynują widzów od pierwszego spojrzenia. Тetiana za pomocą piasku opowiada publiczności niesamowite historie, które wywołują mimowolny uśmiech lub sprawiają, że odczuwa się głębię smutku. Jej zawsze wspaniałe występy fascynują, ujawniając istotę i piękno życia.

d1e3564

Marcin Muszyński – aktor, iluzjonista, finalista programu TVN „Mam Talent”. Marcin iluzją interesował się od najmłodszych lat. Rozpoczął naukę w Paryżu i tam przez wiele lat szlifował i zgłębiał tajniki aktorstwa i najbardziej tajemniczego zawodu na świecie. Jego sztandarowym numerem jest lewitacja asystentki - w ubiegłym roku wykonał tę sztukę z Dodą! Bierze udział w kongresach iluzjonistycznych w kraju i za granicą. W swoim repertuarze Marcin stworzył własne autorskie Magiczne Etiudy z najtrudniejszych na świecie projektów Dużej Iluzji - rozmaite magiczne pojawienia asystentek, różnorodne magiczne metamorfozy jak również magiczne zmiany sukienek czy lewitacje mebli. W 2011 r. Marcin pojawił się w programie Mam Talent, gdzie jako pierwszy Iluzjonista w Polsce dotarł do finału, do ścisłej czwórki najbardziej utalentowanych ludzi w Polsce. W 2013 roku wraz z żoną Eweliną występują już jako gwiazdy w programie na żywo "Mam Talent" z niezwykłą premierą telewizyjną "Lewitacji Fortepianu wraz z Pianistą".

*Trio Multivisual *– finaliści programu TVN „Mam Talent”. Grupa specjalizuje się w pokazach artystycznych, łączących w sobie elementy współczesnej sztuki cyrkowej, iluzji z wykorzystaniem laserów oraz najnowocześniejszych rekwizytów multimedialnych potrafiących wyświetlić w powietrzu dowolna grafikę.

*Akrobatyczny Teatr Tańca Mira-Art *– finaliści programu „Mam Talent”. To profesjonalny zespół artystów i twórców, którzy od 1999 roku poszukując z pasją nowych środków wyrazu artystycznego, połączyli balet z powietrzną akrobatyką, muzyką, kostiumem i światłem tworząc nad głowami publiczności, taneczne widowiska aerial z gatunku fantasy.

Więcej informacji na www.magicmalbork.pl

d1e3564

Podziel się opinią

Share
d1e3564
d1e3564