Trwa ładowanie...
d1o1m1p
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Małopolska - coraz gorsze warunki

Na Podhalu podobnie jak w całej południowo-wschodniej Małopolsce nadal wiosenna pogoda i mimo nocnych przymrozków nie wszędzie udaje się wytworzyć wystarczająco grubą sztuczną pokrywę śnieżną. W związku z tym zamykane są kolejne stacje i ośrodki narciarskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małopolska - coraz gorsze warunki
(Fot: PAP/Grzegorz Momot)
d1o1m1p

Wprawdzie w regionie temperatura spada w nocy nawet do kilku stopni poniżej zera, to jednak nie wszędzie udało się utrzymać odpowiednio grubą pokrywę i kilka ośrodków ze względu na bezpieczeństwo narciarzy podjęło decyzję o zamknięciu swoich obiektów. Na większości czynnych jeszcze tras leży już tylko od 20 do 40 cm sztucznego śniegu.

W powiecie nowotarskim nie można już np. pojeździć na Jaworkach, a w spytkowickiej stacji Beskid kolej krzesełkowa czynna jest tylko do godziny 13. W Szczawnicy przygotowane są Szafranówka i trasa rodzinna na Palenicy. Działają także wyciągi w Czerwiennem, Cichem, Niedzicy oraz Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Dobre warunki są też na nowotarskim Zadziale, uruchomiono również mniejszy wyciąg na Długiej Polanie.

Brak opadów śniegu oraz dodatnie temperatury spowodowały zamknięcie ośrodków i stacji narciarskich w powiatach gorlickim i limanowskim. W nowosądeckim udało się utrzymać śnieg tylko na kilku trasach m.in. na Jaworzynie Krynickiej, Wierchomli-Muszynie i Kokuszce w Piwnicznej-Zdroju. Tylicz-Ski ma ruszyć w sobotę.

d1o1m1p

Najwięcej czynnych wyciągów jest w powiecie tatrzańskim. W Zakopanem można jeszcze pojeździć na stokach Nosala, Gubałówki, Polany Szymoszkowej i Harendy. W mieście działa też kilka mniejszych wyciągów.

Dla miłośników białego szaleństwa otwarte są także niektóre trasy w Kościelisku, Witowie, Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, Czarnej Górze, Jurgowie, Poroninie, Małem Cichem-Zgorzelisku, Gliczarowie Górnym, Zębie, Suchem i Murzasichlu.

Nadal niezłe warunki panują w kotle Gąsienicowym. Leży tu ok. 60-centymetrowa warstwa naturalnego śniegu. Brakuje go jednak na nartostradach, więc do Kuźnic trzeba zjechać koleją linową z Kasprowego Wierchu.

d1o1m1p

Podziel się opinią

Share

d1o1m1p

d1o1m1p