Trwa ładowanie...
d3i8k0w
12-05-2010 16:41

Małopolska Miodowa Kraina

„Małopolska Miodowa Kraina” będzie zachęcać uczestników XIV Ogólnopolskiego Spotkania Młodych w Lednicy do poznania pszczelego bogactwa Małopolski

d3i8k0w
d3i8k0w

„Małopolska Miodowa Kraina” będzie zachęcać uczestników XIV Ogólnopolskiego Spotkania Młodych w Lednicy do poznania pszczelego bogactwa Małopolski

Uczestnicy XIV Ogólnopolskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się 5 czerwca 2010 w Lednicy, otrzymają od małopolskich pszczelarzy, zrzeszonych w Karpackim Związku Pszczelarskim, 50-gramowe słoiczki miodu. Będzie ich łącznie około 100 tysięcy sztuk. Akcja rozdawania miodu ma być jednym z elementów rozpropagowania wśród młodych ludzi powstającego w Małopolsce szlaku turystycznego, który będzie się nazywał „Małopolska Miodowa Kraina”.

Udział w akcji zadeklarowało 1100 pszczelarzy zorganizowanych w 30 kołach z terenu byłego Województwa Nowosądeckiego, jak również z powiatów: Jasielskiego i Myślenickiego. Pszczelarze mają zebrać łącznie około pięciu ton miodu, natomiast rozlaniem miodu do słoiczków zajmie się nieodpłatnie firma „Sądecki Bartnik” ze Stróż.

Pomysł obdarowania uczestników zjazdu w Lednicy miodem jest wspierany przez Województwo Małopolskie oraz Powiat Nowosądecki. - Działanie to wpisuje się w duży projekt, realizowany przez Sądecką Organizację Turystyczną, a finansowany przez Województwo Małopolskie. Celem tego projektu jest wzbogacenie oferty turystycznej Małopolski przez stworzenie nowego szlaku turystycznego, który będzie funkcjonował pod nazwą „Małopolska Miodowa Kraina”- mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Leszek Zegzda.

d3i8k0w

- Małopolska jest obszarem wyróżniającym się bogatą tradycją pszczelarską. W szczególności na terenie Sądecczyzny i w jej okolicach funkcjonują liczne pasieki i piękne miejsca związane z miodem, żyje tu ponad 80 tysięcy rodzin pszczelich, którymi opiekuje się ponad pięć tysięcy pszczelarzy. Brakuje natomiast kompletnej informacji o miejscach, gdzie można skosztować miodu, poznać tajniki jego produkcji, podglądnąć życie pszczół oraz pobyć w ich sąsiedztwie. Tak narodził się pomysł stworzenia nowego produktu turystycznego, który ma umożliwić turystom zapoznanie się z „pszczelim” bogactwem Małopolski – podkreśla Przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego, Witold Kozłowski.

Jak uzupełnia Jan Golonka, Starosta Nowosądecki, słoiczki sądeckiego miodu mogą być doskonałą okazją do pokazania młodzieży z Polski i z Europy piękna Sądecczyzny i Małopolski. Jego zdaniem, może to być jeden ze znakomitych sposobów promocji.

Każdy słoiczek z etykietą zawierającą informację o darczyńcach, a także logotyp Małopolski
i Powiatu Nowosądeckiego, posiadał będzie ulotkę informującą o atrakcjach regionu. Rozdawane będą one młodzieży gromadzącej się nad brzegami jeziora Lednica przez członków Karpackiego Związku Pszczelarskiego, ubranych w stroje pszczelarskie.

d3i8k0w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i8k0w