Trwa ładowanie...
d1h47pf

Małopolska - policjanci ruszyli na stoki

Małopolscy policjanci od czwartku pełnią służbę na stokach narciarskich. Będą patrolowali nartostrady, a także strzegli porządku w okolicach stacji narciarskich - powiedziała Katarzyna Padło z małopolskiej policji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małopolska - policjanci ruszyli na stoki
(Fot: PAP)
d1h47pf

- Dwunastu policjantów będzie rotacyjnie pełniło służbę na nartach w różnych ośrodkach narciarskich do końca sezonu zimowego w trzech powiatach: tatrzańskim, limanowskim i nowosądeckim. Ta służba ma mieć przede wszystkim działanie prewencyjne - wyjaśniła Padło. Podczas ubiegłego sezonu zimowego w okresie od 27 grudnia 2014 r. do 29 marca 2015 r. policjanci na terenach narciarskich pouczyli 120 osób, nałożyli 10 mandatów w tym jeden dla narciarza który jeździł pod wpływem alkoholu.

- Podczas ubiegłorocznej zimy pouczyliśmy 45 rodziców lub opiekunów, których dzieci jeździły na nartach bez kasków. Używanie kasków w trakcie uprawiania sportów zimowych to nie tylko ustawowy obowiązek dotyczący dzieci do 16 roku życia, ale także dbanie o bezpieczeństwo - przypomniała Padło.

Policjanci na nartach pojawią się na wszystkich większych stacjach narciarskich w Małopolsce m.in. w Białce Tatrzańskiej, Jurgowie, Harendzie, Małem Cichem, a także w Czorsztynie, Szczawnicy, Jaworzynie Krynickiej, Piwnicznej oraz w Laskowej, Limanowej, Szczawnicy i Jastrzębiu.

Policjanci pełnią narciarską służbę regularnie od 2003 r.

(PAP)

d1h47pf

Podziel się opinią

Share
d1h47pf
d1h47pf