Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne

Mazury - weekend atrakcji w Giżycku i Mrągowie

W najbliższy weekend, 19 i 20 lipca odbędą się dwie kolejne imprezy z cyklu 7 Cudów Mazur. Miastami organizatorami będą kolejno Giżycko i Mrągowo. W obu przypadkach imprezy towarzyszyć będą regatom eliminacyjnym Żeglarskiego Grand Prix o Puchar 7 Cudów Mazur.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazury - weekend atrakcji w Giżycku i Mrągowie
(7 cudów Mazur)

W specjalnie stworzonych strefach kibica, odwiedzający będą mogli skorzystać z licznych atrakcji. Strefy odwiedzi również 18-metrowy Energobus - mobilne centrum naukowe programu Planeta Energii. W wydarzeniach udział wezmą gwiazdy żeglarstwa: olimpijczyk Dominik Życki w Giżycku oraz najlepszy polski żeglarz oceaniczny Zbigniew „Gutek” Gutkowski w Mrągowie.

Obydwie imprezy odbędą się w lokalnych Ekomarinach, gdzie w ramach kampanii 7 Cudów Mazur stworzone zostaną specjalne strefy kibica. Imprezy połączone są, bowiem z regatami eliminacyjnymi Żeglarskiego Grand Prix 7 Cudów Mazur, w których jachty zmierzą się w klasie open. Przewidziana została również osobna klasyfikacja dla jachtów Delphia, w której przyznana zostanie nagroda dodatkowa w postaci vouchera w wysokości 500 zł na zakup produktów firmy Delphia. Ostateczne zgłoszenia do regat będą przyjmowane w biurach regat w Porcie Ekomarina Giżycko oraz w Centrum Edukacji Ekologicznej w Mrągowie w godzinach 9.00-11.00. W obu przypadkach start pierwszych biegów przewidziano na godzinę 12.00. W specjalnych wyścigach wezmą udział artyści z Mazurskiej Nocy Kabaretowej. Wyścigi kabareciarzy rozpoczną się w Mrągowie o godzinie 15.30.

Strefy odwiedzą gwiazdy żeglarstwa. W Giżycku będzie to Dominik Życki, dwukrotny olimpijczyk i mistrz świata w klasie Star. W Mrągowie pojawi się natomiast Zbigniew „Gutek” Gutkowski, najlepszy polski żeglarz oceaniczny, który dwukrotnie okrążył kulę ziemską, z czego raz samotnie. Żeglarze będą komentować przebieg regat oraz opowiedzą o swoich niepowtarzalnych doświadczeniach morskich i regatowych.

Nie zabraknie atrakcji dla każdego
W specjalnie utworzonych na potrzeby imprez strefach kibica nie zabraknie atrakcji dla wszystkich odwiedzających. Przewidziano między innymi wyścigi na deskorolkach elektrycznych, rozwijających prędkość do 40 km/h oraz topienie jachtu Optimist przy pomocy kabareciarzy. Dla najmłodszych uczestników imprezy stworzona zostanie strefa z przeszkodami i rowerkami biegowymi. Do miast przyjedzie również 18-metrowy Energobus programu Planeta Energii. Pojazd ten stanowi mobilne centrum naukowe, które przekazuje wiedzę w sposób inteligentny, a zarazem atrakcyjny dla młodzieży.

Dzięki stanowiskom organizacji ekologicznych turyści będą mogli pogłębić swoją wiedzę na temat odpowiedzialnego zachowania na szlaku Wielkich Jezior. Odwiedzający będą też mogli spróbować swoich sił w paddlingu oraz odbyć bezpłatny rejs ze sternikiem, na pokładzie najnowszych jachtów firmy Delphia, lub na napędzanym energią elektryczną katamaranie. Imprezy realizowane są w ramach kampanii 7 Cudów Mazur, dzięki której samorządy wspólnie promują atrakcje tego wyjątkowego regionu Polski. Kampania jest kontynuacją głośnej akcji Mazury Cud Natury, dzięki której region Wielkich Jezior Mazurskich w plebiscycie New7Wonders znalazł się wśród 14 najpiękniejszych miejsc na ziemi i 5 w Europie.

Podziel się opinią

Share
Slot