Trwa ładowanie...
08-03-2010 16:58

Między trasami mistrzostw a prawami natury

Biegi narciarskie prowadzą prosto do serca Val di Fiemme, doliny zlokalizowanej w Trentino i otoczonej przez szczyty Dolomitów, znajdujących się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dolina ta gwarantuje bliski kontakt z pozornie spokojną naturą.

Share
Między trasami mistrzostw a prawami naturyFot: Skiinfo
d30j20m

Dzięki dobrze wyposażonym centrom biegów narciarskich i ponad 150 km stoków krzyżujących się z lasami i widokami na Dolomity, Val di Fiemme było gospodarzem dwóch Mistrzostw Świata FIS w Narciarstwie Klasycznym (1991, 2003). W maju 2008 dolina wygrała konkurs na gospodarza Mistrzostw Świata w 2013 roku.

Centrum Biegów Narciarskich Passo Lavazé

Mieści się w bajkowym, naturalnym środowisku i na sprzyjającej wysokości (1600-2150 m.n.p.m.), co pozwala na szusowanie od grudnia do kwietnia.

Centrum Biegów Narciarskich Lago di Tesere

Oświetlone nocą, zapewnia awangardowe udogodnienia i unikalne emocje narciarstwa na trasach Mistrzostw Świata. Biegi narciarskie w Val di Fiemme mogą także być uprawiane w lesie jodłowo- modrzewiowym, który graniczy z Bellamonte (1400 m.n.p.m.) lub w narciarskim okręgu wokół Predazzo, Ziano, Masi di Cavalese i Molina.Legendarny, nagradzany szlak Macialonga (popularny wyścig w biegach narciarskich, zwykle odbywający się w styczniu) ciągnie się poprzez całą dolinę z Predazz do Molina di Fiemme (www.marcialonga.it).

d30j20m

Centrum Biegów Narciarskich Passo Lavazé

Ponad 80 km tras dla narciarzy na każdym poziomie, czarujący widok z przełęczy, lasy otaczające trasy i słońce świecące w większej części narciarskiego okręgu - to elementy, które wprost uwodzą entuzjastów biegów przełajowych. Mają oni na tym terenie okazję do spotkania międzynarodowych zwycięzców trenujących do ważnych zawodów. Centrum oferuje usługi: pokój do woskowania i serwis, przebieralnie z prysznicami, parking, zakwaterowanie, hol do ceremonii rozdania nagród, punkty SOS wyposażony w stacje radiowe, kafejka, restauracja, wypożyczalnia nart oraz kombinezonów narciarskich. Chodzenie po śniegu może być praktykowane także wzdłuż górskich ścieżek w Passo Lavazé: to unikalny spacer z kijkami i butami, który angażuje do ruchu 90 procent mięśni, bez żadnego wysiłku i w otoczeniu natury. Ścieżka wznosząca się do Malga Ora prowadzi tylko w jedną stronę. Ma długość 4,5 km; ścieżka powyżej Centrum Narciarskiego (Campiol) ma 2 km długości. Płaskowyż Lavazé jest ponadto miejscem ważnych narciarskich biegów na
orientację. Kilkakrotnie odbyły się tu Mistrzostwa Świata oraz Puchar Alpejski(uznana orientacyjna mapa do międzynarodowych zawodów jest dostępna). Centrum ma w swojej ofercie szkółki: snowboardową, do biegów narciarskich oraz do narciarstwa alpejskiego.

Centrum biegów narciarskich Lago Di Tesero

Znajdziemy tu ponad 18 km tras. Dostępne usługi to: prysznice, parking, przebieralnie, szkółki narciarskie, kawiarnia, restauracja, wypożyczalnia sprzętu. Centrum, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, zapewnia idealnie ośnieżone trasy dla sportowców i amatorów, którzy praktykują biegi klasyczne i techniki łyżwowe. Centrum jest połączone ze szlakiem Macialonga. Stowarzyszenie "Centro del Fondo Srl" zapewnia darmowy dostęp do swoich szlaków. 1,5-kilometrowy, oświetlony tor będzie otwarty przez kilka nocy w tygodniu. To jedyna odpłatna usługa.

Val di Fiemme –Informacja Turystyczna Trentino
ufficio.stampa@visitfiemme.it;
www.visitfiemme.it
numer telefonu: +39 (0)462 241111

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d30j20m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30j20m
d30j20m