Trwa ładowanie...
d2t0iss
Informacja prasowa

Mielno - Mistrzostwa Europy w kiteboardingu tuż tuż

W rozpoczynających się za niespełna tydzień w Mielnie Mistrzostwach Europy w Kiteboardingu weźmie udział światowa czołówka tej dyscypliny sportu, z aktualnym mistrzem świata Francuzem Maximem Nocherem na czele. Stawką jest nie tylko tytuł mistrzowski, ale również nagroda w wysokości 10 tysięcy euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mielno - Mistrzostwa Europy w kiteboardingu tuż tuż
(Materiały prasowe)
d2t0iss

Mistrzostwa potrwają od 2 do 7 września br. Dzięki formule open na starcie staną nie tylko Europejczycy, ale również zawodnicy z Kanady, Izraela, Turcji, Kolumbii, Kajmanów i Brazylii – łącznie prawie 70 sportowców, w tym sześć.

Bazą zawodów będzie kolorowy obóz rozbity na plaży w Mielnie, na wysokości apartamentowca DUNE. Podczas wyścigów kwalifikacyjnych zaplanowanych na 3 i 4 września uczestnicy ME podzieleni zostaną na dwie grupy, a z nich wyłoniona będzie tzw. złota i srebrna flota. Przez dwa kolejne dni rozegrane zostaną biegi finałowe, które wskażą po 10 najlepszych kitesurferów z każdej floty. Ci wezmą udział w końcowej rywalizacji w niedzielę, 7 września. Tego również dnia na godz. 17:00 zaplanowano ogłoszenie wyników mistrzostw i wręczenie nagród.

O ile warunki pogodowe na to pozwolą, każdego dnia mistrzostw rozegranych zostanie 15 wyścigów, które rozpoczynać się będą zawsze w południe. Najlepszym miejscem do obserwowania żeglarzy ścigających się na deskach ciągniętych przez ogromne latawce będzie mieleńska promenada. Jak podkreśla Magdalena Węgielnik, odpowiedzialna za organizację zawodów, na co dzień szefowa mieleńskiego klubu Kite Mielno, trasy biegów zostaną wyznaczone możliwie blisko brzegu, żeby publiczność mogła na bieżąco śledzić sytuację na wodzie.

d2t0iss

Głównym partnerem ME jest mieleński deweloper Firmus Group, a w ich przygotowaniu pomogła również firma żeglugowa Polferries oraz samorządy Mielna i województwa zachodniopomorskiego.

- Sport jest ważnym elementem w naszym myśleniu o projektach deweloperskich, bo oznacza propagowanie przez nas zdrowego i aktywnego tryb życia, świadomego korzystania z piękna przyrody i dobroczynnych właściwości nadmorskiego klimatu. Nasz region jest idealny do uprawiania kitesurfingu przez cały rok, zarówno na morzu jak i na jeziorze Jamno. Mistrzostwa Europy będą wielką promocją Mielna i niepowtarzalną okazją do zaprezentowania naszego regionu ogromnej publiczności, polskiej i europejskiej. Chcemy przyczyniać się do tego, by nasz region stał się w przyszłości centrum sportów wodnych liczącym się w Polsce i Europie Północnej. Poprzez wzrost jakości oferty turystycznej i atrakcyjności Mielna przyniesie to korzyści wszystkim - lokalnej społeczności i gościom odwiedzającym kurort - skomentował zaangażowanie firmy Firmus Group w organizację zawodów jej prezes, Stein Christian Knutsen.

d2t0iss

Podziel się opinią

Share

d2t0iss

d2t0iss