Trwa ładowanie...
d2yei0f
05-02-2013 15:40

Mistrzostwa Polski w rzeźbie ze śniegu 2013

Impreza ma charakter całodniowego konkursu podczas którego powstają śnieżne figury. Do konkursu zostaną zakwalifikowane 4 amatorskie drużyny, które w określonym czasie ze śnieżnych sześcianów o wymiarach 1,5m x 1,5m x 1,5m wykonują rzeźby zgodnie z przedstawionym wcześniej projektem. Jest to jedyne tego typu wydarzenie w Polsce.

Share
d2yei0f

Do uczestnictwa w Mistrzostwach zaprosiliśmy również drużyny rzeźbiarzy Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia, Gdańska i Łodzi. Reprezentacje uczelni (studenci, absolwenci, profesorowie) staną w nietuzinkowe szranki w rywalizacji z zakresu rzeźby. Zadaniem drużyn będzie zaprojektowanie i wyrzeźbienie w śniegu dużych 3 metrowych form na zadany uprzednio temat. Z uwagi na duży format pryzm ekipy profesjonalistów swoją pracę rozpoczną dzień wcześniej. Powstałe rzeźby będą przepięknie podświetlane światłem typu LED.

Po zmierzchu będziemy podziwiać animację graficzną przedstawioną na rzeźbach przez Koło Naukowe Architektów restArt przy Instytucie Architektury PWSZ w Nysie. Imprezie towarzyszyć będą różnego typu animacje i działania event'owe: tworzenie gigantycznie długiego szalika dla Rzepióra, zabawa w „bajanie” (pisanie/opowiadanie bajek na temat interakcji zachodzących pomiędzy stworzonymi rzeźbami). Dla rodzin z dziećmi proponujemy udział w amatorskiej odsłonie tworzenia rzeźb. Zapraszamy również na stoiska z produktami lokalnymi.

Dodatkowym atutem imprezy będzie obecność Radiowej „Trójki”. W tym dniu odbędzie się audycja na żywo „Radiowy Dom Kultury” prosto ze Skweru Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie.

d2yei0f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yei0f
d2yei0f