Trwa ładowanie...
d900nrx

Modernizacja tras i wyciągów w Karpaczu za 40 mln zł

Poszerzenie tras zjazdowych, nowe wyciągi i system naśnieżania to część kompleksowej modernizacji tras narciarskich w Karpaczu. Koszt całej inwestycji wyniesie około 40 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Modernizacja tras i wyciągów w Karpaczu za 40 mln zł
(Fot: PAP/Lech Muszyński)
d900nrx

Jak powiedział PAP zastępca burmistrza Karpacza Ryszard Rzepczyński, rozpoczęły się właśnie prace przy wycince drzew, dzięki czemu możliwe będzie poszerzenie tras narciarskich w okolicach miasta.

"Do tej pory zajmowały one powierzchnię około 20 ha, która teraz zostanie powiększona o 2,6 ha. Dzięki temu narciarze będą mieli więcej miejsca na szusowanie. Dla ich wygody powstanie również wyciąg łącznikowy między ul. Olimpijską w Karpaczu a dolną stacją wyciągu na Kopę. To sprawi, że z parkingu będzie można podjechać bezpośrednio pod wyciąg, bez konieczności długich wędrówek w niewygodnych butach narciarskich" - dodał Rzepczyński.

W planie jest również modernizacja wyciągu "Zbyszek", który prowadzi na samą Kopę. Obecnie jest to wyciąg jednokrzesełkowy, a po inwestycji będzie czterokrzesełkowy. Zostanie też przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po remoncie jego przepustowość wyniesie zimą ponad 1,2 tys. osób na godzinę i ponad 600 osób na godzinę w sezonie letnim

d900nrx

*Nowoczesny wyciąg na Kopę *będzie też dużo bardziej odporny na wiatr, dzięki czemu będzie mógł funkcjonować nawet podczas dość wietrznej pogody.

Istotną częścią inwestycji jest także budowa systemu naśnieżania m.in. na trasie zjazdowej "Złotówka".

"Jak pokazała tegoroczna zima, bardzo często funkcjonować mogą tylko te trasy, które są sztucznie naśnieżane. Ta inwestycja przyciągnie więc do nas więcej amatorów białego szaleństwa" twierdzi Rzepczyński.

Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki inwestorowi, którym jest Miejska Kolej Linowa Karpacz Sp z o.o.

d900nrx

Podziel się opinią

Share
d900nrx
d900nrx