Trwa ładowanie...
18-05-2012 09:59

Monmouthpedia: całe miasteczko w Wikipedii

Walijskie miasteczko Monmouth jest z pewnością śliczne, jednak nie z tego zasłnęło na świecie. Dzięki współpracy z Wikipedią stało się ono bowiem pierwszym na świecie „miastem Wikipedii”.

Monmouthpedia: całe miasteczko w WikipediiŹródło: gizmodo.pl
d30rj3t
d30rj3t

Walijskie miasteczko Monmouth jest z pewnością śliczne, jednak nie z tego zasłynęło na świecie. Dzięki współpracy z Wikipedią stało się ono bowiem pierwszym na świecie „miastem Wikipedii”.

Pomysł jest całkiem prosty – zwiedzacie miasteczko, na interesującym was budynku znajdujecie tabliczkę z kodem QR, który po zeskanowaniu urządzeniem mobilnym, przenosi was na stronę Wikipedii *, poświęconą temu konkretnemu obiektowi. W miasteczku zainstalowano ponad 1000 tego rodzaju tabliczek. Biorąc pod uwagę, że *Monmouth ma mniej niż 9 tysięcy mieszkańców, oznacza to, że znajdują się one praktycznie wszędzie. Na szkołach, budynkach użyteczności publicznej, sklepach a nawet przy konkretnych eksponatach w miejscowym muzeum.

Monmouthpedia”, pomijając korzyści jakie przynieść może potencjalnym turystom, przysłuży się także mieszkańcom miasteczka. W ramach projektu zostało ono objęte darmowym, publicznym WiFi.

Ciekawy sposób na przyciągnięcie turystów i pozytywny przekaz medialny.

Wydanie internetowe: www.gizmodo.pl

pw/if

d30rj3t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rj3t