Można wynająć kram w krakowskich Sukiennicach. Po raz pierwszy od 24 lat!

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie ogłosił właśnie przetarg na wynajęcie jednego z kramów w krakowskich Sukiennicach. Jak się okazuje miejsce zwolniło się po raz pierwszy od 24 lat!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Można wynająć kram w krakowskich Sukiennicach. Po raz pierwszy od 24 lat!
Można wynająć kram w krakowskich Sukiennicach. Po raz pierwszy od 24 lat! (iStock.com)
WP

Kram w Sukiennicach do wynajęcia!

Według ogłoszenia Zarządu Budynków Komunalnych do wynajęcia jest kram numer 26 o łącznej powierzchni 10,5 metrów kwadratowych. Wcześniej należał do "Cepelii" – teraz stoi pusty. Minimalna cena wywoławcza za metr kwadratowy lokalu wynosi 66,6 zł netto. Aukcja o wynajem lokalu odbędzie się w piątek 28 września
.
Gmina Miejska Kraków – właściciel Sukiennic, dopuszcza prowadzenia w lokalu handlu pamiątkami, prezentami, czy sztuką użytkową. Wszystko ma być jednak związane z rękodziełem – ludowym i artystycznym, tak aby nawiązywać do tradycji handlu krakowskiego oraz promować miasto i region.

Chociaż Sukiennice są wyjątkowym miejscem, to warunki pracy nie są tam łatwe. "To nie jest sklep, ale otwarta przestrzeń, gdzie jesteśmy narażeni na warunki atmosferyczne. Do tego dochodzi brak zaplecza, magazynu i wielka konkurencja ze strony innych kupców" - mówi Małgorzata Rusiłko, prezes Towarzystwa Kram Sukiennice.

WP

W Sukiennicach nie można handlować przedmiotami pochodzenia zagranicznego czy wyrobami przemysłowymi powszechnego użytku, które nie mają znamion rękodzieła lub nie nawiązują do tradycji regionu. W Sukiennicach nie można również sprzedawać artykułów spożywczych i alkoholu.

Sukiennice – symbol Krakowa

Sukiennice od lat są symbolem Krakowa. Handel jest tam prowadzony od XIII wieku. Pierwszy budynek handlowy stanął w tym miejscu już w 1257 roku, jednak ślady tamtej budowli zachowały się tylko w piwnicach. W drugiej połowie XIV wieku na Rynku w Krakowie wzniesiono inną halę, w której handlowano suknem. Ten budynek spłonął w wielkim pożarze w 1555 roku. Obecne Sukiennice zbudowano w latach 1875 – 1879. W 2010 roku w budynku otwarto oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Podziemia Rynku Głównego.

Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP