Trwa ładowanie...
09-11-2009 16:24

Na deskę bez biura podróży

Gdy wybieramy się na zimowy odpoczynek na snowboard warto jest dokonać paru kalkulacji. Coraz częściej użytkownicy desek decydują się na organizowanie wypoczynku na własną rękę, co z resztą jest godne pochwały. Dzięki temu koszty naszego urlopu mogą spaść, a czas możemy organizować sobie wedle własnych upodobań.

Na deskę bez biura podróży
d13wq82
d13wq82

Najlepiej jest na początku zdecydować się na środek transportu. Jeżeli czeka nas daleka podróż, warto mimo wszystko zakupić bilety lotnicze zamiast inwestować w paliwo i przemierzać całą trasę samochodem. Z zasady dalsze trasy wymagają także obecności drugiego kierowcy, a nawet wtedy niezbędne są przerwy na odpoczynek. To powoduje, że podróż autem może się nam ponadplanowo przedłużyć. Ceny tanich linii lotniczych mogą być bardzo atrakcyjne (pod warunkiem, ze bilety zakupimy odpowiednio wcześniej). Tanie linie lotnicze z reguły pozwalają nam na dostanie się do wszystkich największych europejskich ośrodków narciarskich. Według portalu Dziennik.pl przykładowy kosz przelotu w jedną stronę do Mediolanu (skąd niedaleko do Livigno) może wynieść ok. 120 PLN na osobę. Ceny bywają oczywiście dużo wyższe, ale to kwestia kiedy i gdzie chcemy kupić bilet. Najlepiej jest więc zaopatrzyć się w bilety parę miesięcy przed planowanym wyjazdem.

Drugą istotną sprawą podczas planowania zimowego wypoczynku jest znalezienie odpowiedniego zakwaterowania. Tutaj także nie ma wątpliwości, że ceny zależą od kraju, miejscowości, oraz punktu w jakim się hotel znajduje. Ci zamożniejsi będą mogli skorzystać z usług hoteli znajdujących się czasem bardzo blisko wyciągu, jednakże ceny wtedy takich noclegów osiągają czasem do 1 tys. EURO.

W skromniejszych pensjonatach, nastawionych zwykle na młodych snowboardzistów ceny będą zdecydowanie niższe, w granicach 20 EURO. Wiele młodych ludzi decyduje się na korzystanie z usług schronisk młodzieżowych lub serwisów couchsurfing.com czy też hospitalityclub.org.

Podróżowanie na własną rękę nie wyklucza jednak korzystania od czasu do czasu z ofert biur podróży. Zdarzają się wycieczki w atrakcyjnych cenach i są ciekawą alternatywą dla osób słabo władających obcymi językami i chcących zaoszczędzić jak najwięcej czasu na wypoczynek, a nie samodzielną organizację dnia.

(pieczka)

d13wq82
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13wq82