Trwa ładowanie...

Na włoskich plażach trwa akcja przeciwko rezerwowaniu leżaków

Na zatłoczonych plażach w Ligurii we Włoszech rozpoczęła się masowa akcja przeciwko zwyczajowi rozkładania przez turystów leżaków i ręczników, by zarezerwować sobie najlepsze miejsce. Porządku strzeże straż miejska.

Share
Na włoskich plażach trwa akcja przeciwko rezerwowaniu leżaków
Źródło: Shutterstock.com, Fot: Nick_Nick
d32v1a8

Włoska prasa podała, że szczególnie surową linię postępowania zastosowano wobec takich plażowiczów w popularnej miejscowości Bordighera, gdzie ręczniki i leżaki oraz parasole rozkładane są już nawet wieczorem albo wczesnym rankiem. Bardziej sprytni turyści używają w tym celu... kłódek.

W oblężonym kurorcie obowiązuje teraz oficjalny zakaz takiej "rezerwacji" na tzw. wolnych plażach. Zgodnie z regulaminem właściciel ręcznika lub leżaka musi być obecny na miejscu i nie można nic zostawiać na plaży.

Jak skutecznie odpocząc w wakacje?

Wraz z nadejściem szczytu sezonu turystycznego rozpoczęły się kontrole, a czasem podejmowane są dodatkowe kroki prewencyjne.

Władze miejscowości Laigueglia na Riwierze Liguryjskiej postanowiły zamykać nocami bezpłatne plaże, by ograniczyć napływ turystów, którzy przyjeżdżają tam autokarami niemal o świcie, by zająć najlepsze miejsca. W rezultacie brakuje ich dla gości tamtejszych hoteli i pensjonatów.

d32v1a8

Podziel się opinią

Share
d32v1a8
d32v1a8