Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Najbardziej rodzinne stacje narciarskie w Polsce

Wybierając się na narty z rodziną zwracamy uwagę na przyjazność ośrodka dla dzieci i młodzieży. W potrzebę tę doskonale wpisuje się Grupa Pingwina, w skład której wchodzą najbardziej rodzinne stacje narciarskie w Polsce. Na jakie atrakcje można liczyć? Co jest znakiem rozpoznawczym Grupy Pingwina? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Share
 Źródło: materiały partnera, fot: © Konrad Rogoziński;Miroslaw Hobora
d3kc6yf

Grupa Pingwina - rodzinne stacje narciarskie nie tylko w górach

W momencie stworzenia Grupy Pingwina jej założycielom zależało przede wszystkim na zaoferowaniu klientom jakości, która dostępna była dotąd w najlepszych ośrodkach w Szwajcarii, Austrii, czy we Włoszech. W związku z tym nie każdy polski ośrodek może dołączyć do grupy. Te, które już w niej są oferują natomiast nie tylko najwyższą jakość, ale również indywidualne podejście do klienta oraz tworzą ofertę dedykowaną dla całych rodzin. Obecnie w skład Grupy Pingwina wchodzi pięć ośrodków, z czego cztery znajduje się w Beskidach, a jeden na Mazurach. Są to:

  • Skolnity Ski&Bike Park w Wiśle (Beskid Śląski), który znajduje się na stromych zboczach szczytu Skolnity,
  • Czarny Groń w Rzykach (Beskid Mały), który usytuowany jest u podnóża Czarnego Gronia, 
  • Kasina Ski&Bike Park w Kasinie Wielkiej (Beskid Wyspowy), gdzie znajduje się najbardziej wymagający stok w pobliżu Krakowa,
  • Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju (Beskid Sądecki), tuż pod słynną Wieżą widokową ze ścieżką w koronach drzew
  • Kurza Góra w Kurzętniku (Mazury), czyli ośrodek chętnie odwiedzany przez miłośników jazdy na nartach, czy snowboardzie z północnej Polski.

Grupa Pingwina stawia przede wszystkim na jakość, w związku z czym w każdy ośrodku do dyspozycji pozostają kilometry świetnie przygotowanych stoków, które wyposażone są w nowoczesne systemy naśnieżania, a także oświetlone i ratrakowane dwukrotnie w ciągu dnia (rano i po południu).

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Bezpieczeństwo na stoku to priorytet

Grupa Pingwina to przede wszystkim doskonale przygotowane stoki, które są dostępne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Co więcej, we wszystkich pięciu ośrodkach funkcjonują specjalne stoki szkoleniowe do nauki jazdy, które wyposażone są w bezpieczny dla dzieci wyciąg taśmowy. Oczywiście są one łagodne i ogrodzone, co zwiększa bezpieczeństwo podczas nauki. Grupa Pingwina to również szkoły jazdy na nartach, które oferują kilkudniowe kursy dla dzieci i młodzieży - przedszkola i szkółki narciarskie, w czasie których profesjonalni instruktorzy uczą jeździć na nartach oraz sprawują opiekę nad dziećmi.

d3kc6yf

Bezpieczeństwo na stoku zapewnia również nowoczesna infrastruktura znajdująca się na stacjach. Czarny Groń, Słotwiny Arena oraz Kasina Ski to miejsca, w których można skorzystać z kolejek krzesełkowych posiadających zamykane osłony chroniące przed wiatrem, czy deszczem. W Skolnitym funkcjonują natomiast specjalne zabezpieczenia na kolei krzesełkowej "kid-stop", które powstały po to, by dzieci nie wypadły ze swoich miejsc.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera, fot: © Konrad Rogoziński;Miroslaw Hobora

Grupa Pingwina - atrakcje dla rodziców i dzieci

Ośrodki z Grupy Pingwina kierując swoją ofertę dla rodzin rozumieją, że atrakcję stanowi nie tylko jazda na nartach. Dlatego też w Skolnity, Czarnym Groniu oraz Kurzej Górze funkcjonują specjalnie przygotowane Polany Pingwina, na których dzieci mogą bezpiecznie pojeździć na sankach. Co więcej, w Czarnym Groniu i Kurzej Górze działają lodowiska z możliwością wypożyczenia pingwina, który pomoże w nauce jazdy na łyżwach. W Słotwiny Arena i Czarnym Groniu funkcjonują natomiast snow parki dedykowane dla małych i dużych miłośników snowboardu.

Oczywiście ośrodki oferują również atrakcje, które nie są związane z aktywnością na śniegu. W Kurzej Górze funkcjonuje nie tylko największy w Europie tor tubingowy, ale również zagroda ze zwierzakami, w której hodowane są owce. Podobna atrakcja dostępna jest w Skolnity, z tą różnicą, że w zagrodzie znajdują się alpaki oraz osiołek. W hotelu Czarny Groń, który słynie z bogatej oferty SPA funkcjonuje również sala zabaw i animacje dla dzieci, których rodzice korzystają z zabiegów. Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju zachęca natomiast do rodzinnych spacerów oraz wejściu na najpiękniejszą w Polsce Wieżę widokową o drewnianej konstrukcji.

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Pingwin PASS - całoroczny karnet w Grupie Pingwina

Co jeszcze łączy ofertę ośrodków Grupy Pingwina? Przede wszystkim Pingwin PASS, czyli całoroczny karnet, który może obejmować zarówno jeden ośrodek, jak i wszystkie pięć. Jego zaletą jest z pewnością atrakcyjna cena, ponieważ w odniesieniu do średnich cen innych karnetów Pingwin PASS staje się darmowy już po kilku dniach jazdy na nartach. Korzystać z niego można przez cały sezon albo cały rok, a w sezonie letnim obejmuje ponad 30 kilometrów tras rowerowych. Warto również wspomnieć, że przy zakupie karnetu Pingwin PASS każde dziecko do 8 roku życia otrzymuje karnet do karnetu rodzica zupełnie za darmo! Całkowicie bezpłatnie jeżdżą natomiast dzieci do lat 4.

Podsumowując należy stwierdzić, że Grupa Pingwina to wysoka jakość oraz masa atrakcji w przystępnej cenie. Wybierając się na rodzinny wyjazd do jednego z ośrodków w pewnością przeżyjemy efekt WOW oraz będziemy chcieli wrócić tam ponownie.

Więcej informacji:grupapingwina.pl/

Artykuł sponsorowany
d3kc6yf
d3kc6yf
d3kc6yf