Trwa ładowanie...
dly93il
30-01-2013 12:58

Najbardziej zachwycające zdjęcia Dubaju w historii

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich architekci realizują najbardziej szalone projekty, a stolica kraju - Dubaj to królestwo wszystkiego co najlepsze, największe i najdroższe. W jednym z najbogatszych zakątków naszego globu robi się wszystko, aby spełnić życzenia najbardziej wymagających turystów.

Share
dly93il

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich architekci realizują najbardziej szalone projekty, a stolica kraju - Dubaj to królestwo wszystkiego co najlepsze, największe i najdroższe. W jednym z najbogatszych zakątków naszego globu robi się wszystko, aby spełnić życzenia najbardziej wymagających turystów.

Luksusowe hotele, sztuczne wyspy, wielkie centra handlowe pełne markowych towarów czy ekstrawaganckie budowle to tylko niektóre z obiektów, które bezwzględnie na wszystkich robią piorunujące wrażenie.

Dubaj to przede wszystkim miasto rekordów świata - to właśnie tu znajduje się najwyższy budynek na naszej planecie. Ma aż 829 metrów wysokości i 163 piętra użytkowe. Ten rekordowy wieżowiec mogliśmy podziwiać m.in. w czwartej, ostatniej części "Mission Impossible", kiedy Tom Criuse wspiął się na sam szczyt iglicy i siedział na niej bez żadnych zabezpieczeń. Wówczas fenomenalne kadry z filmu obiegły cały świat, a sam Cruise wyglądał jakby siedział na dachu świata.

Panorama rozciągająca się z najwyższego wieżowca wybudowanego przez człowieka bez wątpienia należy do jednych z najpiękniejszych na Ziemi. Dowiodły tego nie tylko ujęcia z Cruisem, ale także najnowsza praca irlandzkiego fotografa Geralda Donovana, który jest autorem najbardziej niezwykłej panoramyDubaju, jaka kiedykolwiek powstała.

dly93il

Spektakularny obraz został wykonany przy użyciu zmechanizowanej panoramicznej głowicy statywu i składa się z serii ponad 70 zdjęć, w tym 48 panoramicznych, każde o rozdzielczości 80 megapikseli. Ujęcia zostały zrobione z najwyższego punktu Burdż Chalifa, czyli z samego wierzchołka wieży, gdzie został zamontowany sprzęt.

Droga na szczyt wcale nie była dla fotografa prosta. Na samą górę Donovan dostał się najpierw windą, która dociera tylko do 160 piętra. Z kolei na wieńczącą budynek iglicę o wysokości 200 metrów, z całym sprzętem, wdrapał się przy pomocy drabiny. Dzięki zainstalowaniu aparatu w najwyższym punkcie wieży, która ma 1,5 metra średnicy Donovan uzyskał efekt, o jakim marzył od wielu lat. Zdjęcia nie obejmują samego budynku, dzięki czemu odnosi się wrażenie jakby fotograf stał ponad 800 metrów na ziemią. Fenomenalny obraz można powiększać, obracać czy przechylać. To bez wątpienia najbardziej zachwycające zdjęcie, jakie kiedykolwiek powstało.

Burdż Chalifa otwarto 4 stycznia 2010 roku, a koszt budowy wyniósł 1,5 miliarda dolarów. Jest trzecim najwyższym obiektem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Dzierży także tytuł najwyższego wieżowca oraz najwyższej konstrukcji wolnostojącej na naszym globie. Rekordzista może się także poszczycić najwyżej położonymi atrakcjami: tarasem widokowym (142. piętro), basenem (76. piętro) oraz meczetami (158. piętro).

Z Warszawy do *Dubaju *będzie można już wkrotce polecieć za 1164 złote w obie strony z liniami lotniczymi Emirates. Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Airbus A330-200 z 237 miejscami na pokładzie. Bilety w promocji można kupic do 5 lutego. Specjalne ceny zawierają już podatki i opłaty lotniskowe. Dotyczą podróży odbywających się w okresie od 6 lutego do 15 czerwca 2013 roku.

pw/if

Źródło:hipa.ae

dly93il
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dly93il
dly93il