Trwa ładowanie...
djmjw1j

Najczystsze hotele na świecie. Warszawa w czołówce

Najczystsze hotele na świecie są w Tokio, a w warszawskich można dosłownie jeść z podłogi – wynika z rankingu opublikowanego przez portal rezerwacyjny Hotels.info – podał The Wall Street Journal.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najczystsze hotele na świecie. Warszawa w czołówce
(venusangel - Fotolia.com)
djmjw1j

Na podstawie opinii ponad sześciu milionów użytkowników sporządzono zestawienie 10 najczystszych i najbrudniejszych obiektów hotelowych na świecie. Na pierwszym miejscu znalazło się *Tokio *w skali od 1 do 10 uzyskując 8,93 pkt. *Warszawa *uplasowała się na drugim miejscu z wynikiem 8,76 pkt.

Na kolejnych miejscach znalazły się Seul (8,73 pkt), Bratysława i Sofia (8,54 pkt), Moskwa (8,45 pkt), Lizbona (8,41 pkt), Helsinki (8,40 pkt), Bangkok (8,36 pkt) i Berno (8,35 pkt). „Hotelarze w Tokio wypadli bardzo dobrze w porównaniu z innymi wielkimi miastami. Także goście przyjeżdżający do Warszawy mogą jeść wprost z podłogi” – podało w oświadczeniu dla prasy Hotels.info.

Gdzie najbrudniej?
Portal przygotował również zestawienie miast, w których czystość hoteli pozostawia wiele do życzenia. Na pierwszym miejscu znalazło się Rio de Janeiro. Miasto, które było gospodarzem tegorocznego mundialu, uzyskało jedynie 7,29 pkt. Na drugim miejscu znalazł się Londyn *z 7,52 pkt, na trzecim *Oslo *(7,53 pkt). Na dalszych miejscach znalazły się *Amsterdam, Kopenhaga i Paryż. Okazuje się, że prestiż miasta i jego popularność wśród turystów nie zawsze idą w parze z czystością w obiektach hotelowych. Powodem takiej sytuacji może być fakt, iż baza hotelowa w tych miastach jest przestarzała.

djmjw1j

Brudno, co robić?
W załączeniu do rankingu pojawił się także miniporadnik dla gości hotelowych, w którym znajdziemy informacje, jak się zachować, gdy czystość naszego pokoju hotelowego okaże się niewystarczająca. Nie należy ignorować szminki na poduszce czy brudnego lustra w łazience. "Jeśli nasz pokój wygląda niehigienicznie, powinniśmy grzecznie o tym poinformować bezpośrednio management hotelu i poprosić o natychmiastowe sprzątanie lub inny pokój. Nie należy zgłaszać tego na recepcji. W przypadku niespełnienia naszej prośby warto zrobić zdjęcia i złożyć pisemną skargę na jakość usług hotelowych" - czytamy w oświadczeniu.

at/if

Zobacz na własne oczy, jak wygląda raj na ziemi!

djmjw1j

Podziel się opinią

Share
djmjw1j
djmjw1j