Trwa ładowanie...
03-09-2015 08:30

Najdłuższy w Europie szlak konny znajduje się w Polsce

Łódzki Szlak Konny jest najdłuższą trasą w Europie, przeznaczoną do uprawiania turystyki w siodle. Jego długość to 2000 km. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających go miłośników hippiki.

Share
Najdłuższy w Europie szlak konny znajduje się w PolsceŹródło: Chris Lofty/Fotolia
d253utj

*Łódzki Szlak Konny *jest najdłuższą trasą w Europie, przeznaczoną do uprawiania turystyki w siodle. Jego długość to 2000 km. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na odwiedzających go miłośników hippiki.

Ponad 2 tys. km długości, ok. 200 ośrodków konnych, 21 miejsc postojowych dla jeźdźców i koni oraz 30 punktów informacji - tak w liczbach wygląda trasa Łódzkiego Szlaku Konnego im. majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala". Tworzą go dwie pętle - wewnętrzna i zewnętrzna - które dla wygody turystów zostały podzielone na mniejsze, 20-kilometrowe odcinki oznakowane zgodnie z wytycznymi PTTK.

d253utj

Szlak wiedzie przez siedem parków krajobrazowych i łączy ok. 200 ośrodków jeździeckich, rozsianych na terenie całego województwa. Można się w nich zatrzymać nie tylko na krótki odpoczynek, ale również na dłuższy pobyt. Warunki są zróżnicowane, więc w zależności od indywidualnych upodobań można wybrać np. nocleg na sianie lub w standardzie trzygwiazdkowego hotelu. Odpocząć można również w 21 miejscach postojowych z krytymi wiatami, które powstały na terenach, gdzie nie ma zbyt wielu ośrodków jeździeckich.

Na trasie szlaku i w jego pobliżu znajduje się wiele obiektów wartych obejrzenia. W wybranych atrakcjach turystycznych (Pałac w Walewicach, Zespół Pałacowy w Nieborowie, Klasztor Cystersów w Sulejowie, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie) dostępne są elektroniczne przewodniki w języku polskim i angielskim.

Po szlaku można poruszać się nie tylko konno, ale również pieszo, na rowerach, a także samochodem. Coś dla siebie znajdą również zwolennicy turystyki wodnej. Turyści korzystający ze szlaku, mogą dokładnie zaplanować trasę wycieczki i znaleźć informacje o ośrodkach jeździeckich, atrakcjach turystycznych, usługach hotelarskich czy gastronomicznych w czterojęzycznym portalu www.wsiodle.lodzkie.pl

d253utj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d253utj