Trwa ładowanie...

Najpunktualniejsze porty i linie lotnicze. Jak wypadli Polacy?

Blisko 90 proc. wszystkich odlotów na Lotnisku Chopina w Warszawie odbywa się zgodnie z rozkładem. To najlepszy wynik na świecie wśród portów lotniczych obsługujących od 10 do 20 mln pasażerów rocznie. Również nasz narodowy przewoźnik PLL LOT ma powody do dumy, ponieważ znalazł się na liście 10 najbardziej punktualnych linii lotniczych.

Share
Najpunktualniejsze porty i linie lotnicze. Jak wypadli Polacy?
Źródło: Przemyslaw Szablowski / Shutterstock.com
dvf87zx

Firma analityczna OAG (_ Official Airline Guide _) stworzyła listę najbardziej punktualnych portów i linii lotniczych, na podstawie analizy ponad 50 mln lotów wykonanych przez 900 przewoźników na świecie. Według zestawienia, blisko 90 proc. wszystkich odlotów z Lotniska Chopina w Warszawie odbywa się zgodnie z rozkładem. Również nasz narodowy przewoźnik PLL LOT ma powody do dumy. Jak wypadli w porównaniu z konkurencją?

Z opublikowanych przez OAG danych wynika, że w 2015 r. lotnisko Chopina obsłużyło punktualnie aż 89,87 proc. lotów. To *najlepszy wynik na świecie *wśród portów lotniczych obsługujących od 10 do 20 mln pasażerów rocznie. Warszawski port uzyskał wynik lepszy od lotnisk w Kopenhadze - 88,53 proc., Moskwie (Szeremietiewo) - 88,48 proc. czy Helsinkach - 88,43 proc.

Radości z sukcesu nie kryje Michał Kaczmarzyk, dyrektor lotniska im. F. Chopina w Warszawie. - Jestem ogromnie zadowolony z rezultatu osiągniętego przez nasz port. Tak doskonały wskaźnik punktualności to wynik codziennych wysiłków wszystkich pracowników lotniska, agentów handlingowych i linii lotniczych - komentuje.

dvf87zx

Do najpunktualniejszych dużych portów lotniczych (obsługujących powyżej 20 mln pasażerów rocznie) OAG zaliczyła te znajdujące się w Tokyo (Haneda), gdzie aż 91,25 proc. lotów odbyło się punktualnie, Monachium - 87,71 proc. i Sao Paulo (Guarulhos) - 87,47 proc.). Wśród małych lotnisk (poniżej 10 mln pasażerów), najlepszym okazał się port lotniczy w Osace - 93,85 proc. W pierwszej trójce znalazły się także lotniska: Bruksela Charleroi - 93,61 proc. oraz Panama - 92,55 proc.

Należy podkreślić także sukces naszego narodowego przewoźnika PLL LOT, który z wynikiem 88,88 proc. punktualności lotów zajął 10. miejsce na świecie i 4. w Europie. Lepsze okazały się m.in. Finnair, Austrian Airlines czy SAS. Najpunktualniejszą linią są litewskie airBaltic - 94,39 proc. lotów bez opóźnień.

- Cieszy zwłaszcza skuteczność LOT-u, który obsługując ponad 40 proc. ruchu na Lotnisku Chopina niemal wszystkie operacje wykonuje punktualnie. Myślę, że nasi pasażerowie mogą być dumni, że mają w Warszawie lotnisko i linię lotniczą na światowym poziomie – dodaje Michał Kaczmarzyk.

dvf87zx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvf87zx
dvf87zx