Trwa ładowanie...
na śniegu
02-02-2010 16:19

Najwyższy stopień zagrożenia obciążeniem śniegiem

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia obciążeniem śniegiem ogłosił dla Wielkopolski Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Najwyższy stopień zagrożenia obciążeniem śniegiemFot: sxc.hu
d334ii1
d334ii1

W związku z nadchodzącymi opadami śniegu Instytut ostrzega przed możliwymi awariami i uszkodzeniem dachów i zadaszeń.

Jak podał IMiGW, we wtorek wystąpiło przekroczenie "wartości normowych" obciążenia śniegiem na stacji meteorologicznej w Pile w północnej Wielkopolsce.

"Znaczy to, że w śniegu zalegającym na dachach jest więcej wody i przez to śnieg jest cięższy. Jest to związane m.in. ze wzrostem temperatury" - wyjaśnił Maciej Jęch z IMGW w Poznaniu.

d334ii1

W związku z przewidywanymi w ciągu najbliższych dwóch dni opadami śniegu w Wielkopolsce, wzrośnie zawartość wody w śniegu i obciążenie dachów i zadaszeń, co może doprowadzić do ich uszkodzenia.

Ostrzeżenie zostało przekazane m.in. do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu, a za jego pośrednictwem do władz samorządowych, powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego czy kuratorium oświaty.

Wojewódzki Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu apeluje do właścicieli nieruchomości o sprawdzenie dachów i - w razie potrzeby - uprzątnięcie śniegu. Od początku roku w Wielkopolsce odnotowano 16 różnego rodzaju zdarzeń, w tym uszkodzeń budynków, mających związek ze śniegiem zalegającym na dachach.

d334ii1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d334ii1