Trwa ładowanie...
25-11-2009 14:51

Narty, spa i adrenalina

W Czechach znajdziesz mnóstwo niezwykłych propozycji na spędzenie zimowego urlopu. Zapomnij o klasycznych nartach! Przyjedź i spróbuj!

Narty, spa i adrenalinaFot: CzechTourism
d2a9n6m
d2a9n6m

Narty i … kąpiele w piwie

W dzień białe szaleństwo na stoku a wieczorem chwile odprężenia, masaż, kąpiele w piwie czy w wodzie termalnej. Jeśli tak właśnie wyobrażasz sobie idealny urlop zimowy, przyjedź do Czech! Narciarzom wypoczywającym w Jesionikach przyjemne chwile relaksu zapewnią jaskinie solne w liczącym ponad dwieście lat uzdrowisku Karlova Studánka (www.k.studanka.cz)
lub w uzdrowisku Priessnitz w Jeseniku (www.priessnitz.cz)
, które z osiemnastoma źródłami leczniczymi, wyjątkowym klimatem należy do najbardziej znanych w Europie.

Światowej sławy uzdrowiska: Karlowe Wary z dwunastoma źródłami termalnymi (www.karlovyvary.cz)
, wytworne Mariańské Łaźnie (www.marienbad.cz)
i Franciszkowe Łaźnie (www.franzensbad.cz)
leżą w pobliżu gór Kruszcowych (Rudaw), oferujących dużą ilość tras zjazdowych i biegowych o różnych poziomach trudności, łączących się z trasami saksońskimi. Największym tutejszym ośrodkiem narciarskim jest Klínovec (www.klinovec.cz)
. Bezpośrednio w górach Kruszcowych leży uzdrowisko Jáchymov (www.laznejachymov.cz)
. W pobliżu Mariańskich Łaźni, w miejscowości Chodova Plana znajdziemy prawdopodobnie największe piwne spa na świecie. W rodzinnym browarze Chodovar na gości czeka odprężająca, gorąca kąpiel, lecznicza woda mineralna, wyjątkowe ciemne piwo kąpielowe i odmładzające drożdże piwne z domieszką siedmiu rodzajów suszonych ziół leczniczych. (www.chodovar.cz)

Narciarze wypoczywający w karkonoskim centrum narciarskim Černá hora (www.cerna-hora.cz)
, składającym się z ośrodków: Jańskie Łaźnie, Černý Důl i Svoboda nad Úpą mogą połączyć aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu z relaksacją w uzdrowisku Jańskie Łaźnie (www.janskelazne.com)
. Narciarze znajdą tu m.in. ośmioosobową kolejką linową i trasy zjazdowe należące do najdłuższych w Czechach.

W górach Izerskich na miłośników białego szaleństwa czeka, po wyczerpujących zabawach na śniegu, przyjemny wypoczynek w uzdrowisku Libverda (www.lazne-libverda.cz , www.laznelibverda.cz)
, 30 kilometrów od Liberca. Popularnymi wśród narciarzy ośrodkami są tu Ještěd, Tanvaldsky Špičák i Severak. W Libercu leżącym u podnóży szczytu Ještěd (1012 m), w samym sercu gór Izerskich (tramwajem dojedziemy praktycznie do samej trasy zjazdowej) warto odwiedzić największy w Czechach kompleks rozrywkowy dla całej rodziny – Centrum Babylon (www.babylonliberec.cz)

d2a9n6m

Nowe wspaniałe atrakcje adrenalinowe!

W czeskich górach przeżyjemy prawdziwą adrenalinę. W Rudawach (Krušné hory), w okolicy najwyżej położonego miasta w Czechach, Bożego Daru (Boží Dar) znajdziemy największe w Czechach snowkiting centrum (www.kite-skola.cz)
. Do uprawiania tej dyscypliny sportu potrzebny jest wiatr i duża otwarta przestrzeń pokryta śniegiem. Boży Dar ma oczywiście także wiele do zaoferowania także tym, którzy chcą „jedynie” pojeździć na nartach czy snowboardzie. W ośrodku narciarskim Boży Dar jest kilka tras zjazdowych i snowpark. (www.bozidar.cz)
.

Skiareal Szpindlerowy Młyn w Karkonoszach należy do najbardziej znanych czeskich ośrodków zimowych. Oferuje 25 km tras zjazdowych i 90 km tras biegowych. Z pewnością nudzić się tu nie będziemy, nawet przez chwilę. Bezpośrednio w Szpindlerowym Młynie znajdziemy tor bobslejowy, adventure park, który miłośnikom adrenaliny oferuje liczne atrakcje, m.in. huśtawkę olbrzymią czy szaloną jazdę skuterami śnieżnymi. Innym spodoba się romantyczna przejażdżka psim zaprzęgiem, zabawne zjazdy na sankach lub dmuchanych pontonach. (www.skiareal.cz, www.yellow-point.cz, www.snowtubingpark.cz, www.bobovka.cz , www.sankarska-draha.cz)
.

Fani imprez sportowych także znajdą coś dla siebie w górach czeskich. W terminie od 12 do 14 lutego w Nowym Mieście na Morawie (region Wysoczyzna) odbędą się światowej sławy zawody Złota Narta (www.zlatalyze.cz)
. Okolice Nowego Miasta na Morawie są prawdziwym rajem dla miłośników narciarstwa biegowego (http://holiday.nmnm.cz)
. Przygotowywane trasy biegowe osiągają długość 100 kilometrów, przebiega tędy licząca 155 km Magistrala Izerska (www.jizerskamagistrala.cz)
. Kolejnymi znanymi zawodami są Patria Direct Jizerská 50 (http://bezky.jiz50.cz)
. Rozpoczną się one 10 stycznia w Bedřichovie.

Przykładowe ceny karnetów dla osoby dorosłej na 6 dni (w koronach czeskich):
Rokytnice nad Jizerą 1370, Benecko 2040, Pec pod Śnieżką 2850,
Pustevny 1420, Berdichov 1500

Ceny karnetów, w porównaniu z rokiem ubiegłym są w wielu ośrodkach niższe lub na tym samym poziomie!
Aktualne informacje w jęz. polskim o czeskich ośrodkach narciarskich: www.holidayinfo.cz
www.czechtourism.com

d2a9n6m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2a9n6m