WP

Niedźwiedzica skazana na dożywocie. Siedzi z groźnymi przestępcami

W Kazachstanie samica niedźwiedzia brunatnego odsiaduje wyrok. W dosłownym tego słowa znaczeniu. Uznano ją winną popełnienia dwóch przestępstw. Za atak na turystów na kempingu skazano ją na dożywocie. Katya odbywa karę w towarzystwie niebezpiecznych przestępców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katya odsiaduje wyrok już od 15 lat. Zdjęcie poglądowe
Katya odsiaduje wyrok już od 15 lat. Zdjęcie poglądowe (Shutterstock.com)
WP

Niedźwiedzica została zamknięta w kolonii karnej ścisłego reżimu w Kustanaj już 15 lat temu. Skazano ją za dwa ataki na ludzi, których efektem było poważne uszkodzenie ciała. Miało to miejsce w 2004 r. na kempingu Belaya Yurta. Mieszkała tam w klatce, porzucona przez trenera cyrkowego.

Pierwszą ofiarą niedźwiedzicy został 11-letni chłopiec, który brał udział w turnieju kickboxingu. Chciał nakarmić Katyę, a ona przez kraty chwyciła go za nogę. Mniej szczęścia miał 28-letni mężczyzna, który pijany chciał uścisnąć zwierzakowi łapę. Ten został przez Katyę poważnie poturbowany.

WP

W okolicy nie było zoo, w którym można by umieścić zwierzę. W obawie przed kolejnymi atakami Katya została skazana na karę więzienia. Jest jedyną "kobietą" w zakładzie, a także jedynym więźniem, który ma w celi basen. Jak podaje "Daily Mail", w odróżnieniu od pozostałych więźniów niedźwiedzicy nie przysługuje przywilej wizyt małżeńskich.

Osadzeni wyznają, że obecność Katyi bardzo im pomaga i sprawia, że więzienna rzeczywistość nie jest tak przygnębiająca. Według nich jest spokojnym i pogodnym zwierzęciem. Podobno uwielbia słodycze, skazani karmią ją jabłkami, herbatnikami i słodkościami. Niedźwiedzica stała się symbolem więzienia. Doczekała się nawet pomnika.

Zobacz też: Gonił ich niedźwiedź. Nagranie z kamerki

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Turystyka
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP