Trwa ładowanie...
23-08-2016 14:01

Nietypowy pomysł na wakacje - roadtrip z Warszawy na Nordkapp

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda północny koniec Europy podczas białej nocy? My już wiemy, że obłędnie. Tego lata wybraliśmy się na klasyczny roadtrip na Przylądek Północny, czyli Nordkapp – 4 osoby, 1 samochód, 6,5 tysiąca kilometrów w dwie strony.

Share
Nietypowy pomysł na wakacje - roadtrip z Warszawy na NordkappŹródło: Anibal Trejo/Shutterstock
d1o2dmd

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda północny koniec Europy podczas białej nocy? My już wiemy, że obłędnie. Tego lata wybraliśmy się na klasyczny _ roadtrip _ na Przylądek Północny, czyli Nordkapp – 4 osoby, 1 samochód, 6,5 tysiąca kilometrów w dwie strony. Koszt wyprawy? Około 2,5 tys. zł od osoby (paliwo i opłaty drogowe w Polsce oraz Skandynawii, bilety na prom, opłaty campingowe i podstawowe wyżywienie, najlepiej zabrane z Polski).

Podróż wzdłuż trasy E6 wiodła przez kilka znanych miast: między innymi Göteborg, Oslo, Lillehammer, Trondheim czy Narwik. Jednak największą atrakcją były niewątpliwie przepiękne krajobrazy, nieustannie zmieniające się wraz z kolejnymi pokonanymi kilometrami. Na własne oczy przekonaliśmy się, że Skandynawia, a w szczególności Norwegia, rzeczywiście zapiera dech w piersi. Zobaczcie krótką relację z tej niezwykłej wyprawy.
Albert Kowalczyk

d1o2dmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o2dmd
d1o2dmd