Trwa ładowanie...
20-08-2012 13:51

Niezwykła restauracja w Alpach

Knajpka Gipfelrestaurant („restauracja na szczycie”) na zboczu góry Weisshorn w szwajcarskich Alpach znajduje się na wysokości 2650 metrów. Szalony pomysł budowy restauracji w takim miejscu łatwo wyjaśnić: przy idealnej widoczności z okien pomieszczenia widać 400 alpejskich szczytów – a niektórzy mówią nawet, że z Weisshornu można dostrzec 2000 wierzchołków.

Share
Niezwykła restauracja w AlpachŹródło: gizmodo.pl
d2065ja

Za projekt budynku odpowiedzialny był zespół szwajcarskiej architekt Tilli Theus. Jako materiał do pokrycia głównej konstrukcji wybrano anodyzowane aluminium marki Scherrer z charakterystyczną fakturą „łuski”. Elementy nośne budynku wykonano z drewna, ale szkielet przygotowano tak, by ustawienie go na szczycie było możliwe w jak najkrótszym czasie. Wiele elementów konstrukcji wjechało na szczyt kolejką linową na Weisshorn.

W przeciwieństwie do chłodnego, wpisującego się w otoczenie zewnętrznego wyglądu gmachu, wnętrze budynku jest przytulne, z drewnianym stropem i gumowaną podłogą.

Gipfelrestaurant pomieści każdą wycieczkę, ponieważ obsłuży nawet 220 gości. Alpiniści niechętni do ruszania z powrotem o pełnym żołądku mogą także skorzystać z noclegu.

Menu nie znamy, ale nawet jeśli serwowano by tam tylko grzanki z masłem i herbatę, to widoki i sam budynek restauracji stanowiłyby wystarczającą atrakcję. [Scherrer, Gizmag]

Wydanie internetowe: www.gizmodo.pl

d2065ja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2065ja