Trwa ładowanie...
d1c8fj4

Niezwykłe odkrycie na budowie metra w Sydney

Łódź ma 180 lat. Specjaliści cieszą się ze znaleziska, jednak mają z nim teraz wielki problem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykłe odkrycie na budowie metra w Sydney
(Sydney Metro)
d1c8fj4

Na łódź natrafili robotnicy budowlani w dzielnicy Barangaroo. Dotarli do cennego zabytku, przygotowując teren pod budowę nowej stacji metra w australijskiej metropolii. Media na Antypodach informują, że to najstarsza tego typu konstrukcja odnaleziona kiedykolwiek w Nowej Południowej Walii.

Jednostka została zbudowana w latach 30. XIX wieku. Kursowała, przewożąc towary z portu w Sydney do mniejszych miejscowości położonych nieopodal.

Statek zaprojektowano tak, by mógł pływać po dużych wodach, ale nie przewidywano jego długiej służby, bo wykończenie było surowe - powiedział archeolog morski Cosmos Coroneos.

Sydney Metro

Łódź mierzy 9 metrów długości. Została znaleziona na budowie metra pomiędzy stocznią a pozostałościami prywatnych zabudowań.

d1c8fj4

Budujemy przyszłość transportu Sydney, ale jednocześnie możemy zobaczyć dawno zaginioną przeszłość Sydney - skomentował minister transportu Andrew Constance.

Sydney Metro

Specjaliści mają teraz twardy orzech do zgryzienia. Opracowują skomplikowaną operację wydobycia wraku w całości. To niezwykle trudne, bo łódź - z racji swojego wieku - jest bardzo krucha.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1c8fj4

Podziel się opinią

Share

d1c8fj4

d1c8fj4