Trwa ładowanie...

Noclegi przez internet - nie daj się oszukać naciągaczom!

Ostatnie ciepłe dni lata zachęcają do wyjazdów, a wrześniowe propozycje noclegowe bywają atrakcyjne cenowo. Należy jednak mieć się na baczności – tego roku oszuści oferujący noclegi są niezwykle aktywni!

Share
Noclegi przez internet - nie daj się oszukać naciągaczom!Źródło: © JackF - Fotolia.com
d2h9714

Oszuści działają w bardzo prosty sposób. Zakładają konta na portalach noclegowych podając się za właścicieli pensjonatu, hotelu czy prywatnej kwatery. Turyści przelewają na ich konto zaliczkę na wymarzony urlop. Po dojechaniu na miejsce okazuje się, że obiekt nie istnieje, a podany adres jest fikcyjny.

Oszustwa mają coraz większą skalę. Kiedyś dominowały fikcyjne kwatery prywatne. Obecnie trzeba dokładnie sprawdzać nawet oferty hoteli czterogwiazdkowych. Jedno z największych oszustw *dotyczyło właśnie takiego obiektu – hotelu *Golden Palace w Zakopanem. Do dyspozycji gości było SPA, sprzęt narciarski, luksusowe pokoje. Wszystko w niezwykle atrakcyjnej cenie i lokalizacji. Pieniądze wyłudzono w ten sposób od kilkunastu osób.

Stosując się do poniższych rad wzrasta prawdopodobieństwo, że wymarzony urlop spędzimy bez stresu i strat finansowych:

  1. Dokładnie sprawdź ofertę. *Brak strony internetowej obiektu *i mail założony na bezpłatnej poczcie sprawia, że oferta jest mniej wiarygodna. Hotel czy pensjonat nie powinien podawać do kontaktu jedynie numeru komórki. Zamieszczony numeru telefonu stacjonarnego zwiększa zaufanie.
  2. Zwróć uwagę na cenę – zbyt niska, w dodatku w szczycie sezonu, powinna wzbudzić podejrzenia.
  3. Sprawdź lokalizację obiektu. Jeśli jest wyjątkowo atrakcyjna, trzeba być ostrożnym. Adresy podawane przez oszustów są przypadkowe lub w ogóle nie istnieją. Niektóre portale noclegowe udostępniają usługę Google Street View, która może znacznie pomóc w zweryfikowaniu adresu podanego w ofercie. Dzięki usłudze obejrzysz rzeczywisty wygląd ulicy i sprawdzisz, czy pensjonat, w którym chcesz spędzić urlop, naprawdę istnieje.
  4. Poszukaj opinii w internecie - im więcej komentarzy w serwisach turystycznych, tym większe prawdopodobieństwo, że obiekt istnieje i funkcjonuje.
  5. Zachowaj wszystkie maile otrzymane od właściciela hotelu oraz dowód wpłaty zaliczki. Jeśli mimo wszystko padniesz ofiarą oszustwa, pomoże to w ustaleniu sprawcy. 6. Zgłaszaj wszystkie podejrzane oferty właścicielom portalu noclegowego. Mają doświadczenie, dzięki któremu szybko zweryfikują ofertę.

Grupa iTur.pl/if/pw

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d2h9714

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h9714
d2h9714