Qaqwqwrqw

Norwegia - tam gdzie słońce nie zachodzi

Każdy, komu po długiej zimie brakuje słońca powinien zastanowić się nam urlopem w Norwegii. Latem na północy słońce świeci przez 24 godziny na dobę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Norwegia - tam gdzie słońce nie zachodzi
(CH - Visitnorway.com)
Qaqwqwrqw

To, co wyróżnia Norwegię spośród innych krajów europejskich to niezwykłe światło. Latem słońce nigdy nie zachodzi, a to oznacza, że nawet w nocy jest widno. To czas białych nocy. Dzień polarny, który latem można obserwować za obszarem Koła Podbiegunowego to wyjątkowe zjawisko. Dla wielu turystów stanowi jeden z głównych motywów podróży do Norwegii.

– Przyjedź tego lata do Norwegii, a będziesz świadkiem przedstawienia przygotowanego przez samą naturę. W zimie zorze polarne przyciągają turystów do najdalej na północ wysuniętych regionów Norwegii, a w letnich miesiącach nie można przegapić wspaniałych białych nocy – mówi norweski dyrektor do spraw turystyki, Per-Arne Tuftin.

Podziwiaj dzień polarny *
*
Przylądek Północny
jest uważany przez wielu za najlepsze miejsce w Norwegii do podziwiania dnia polarnego. Jako punkt wysunięty najdalej na północ Europy, znajdujący się na szerokości 71 ° 10 ° 21 °, *Przylądek Północny *jest unikalny – jego wyjątkowość docenią szczególnie entuzjaści fotografii.

Qaqwqwrqw

Archipelagi Lofotów i Vesterålen również oferują wiele atrakcji, a Hammerfest - najbardziej wysunięte na północ miasto na świecie oraz *Tromsø *nazywane Bramą Arktyki, są dobrą alternatywą dla tych, którzy preferują bardziej "miejskie" klimaty.

Zagraj w golfa w nocy *
Wystawiając twarz na promienie polarnego słońca, od razu poczujesz przypływ energii. A tutejsza natura oferuje mnóstwo ekscytujących zajęć. Może warto zagrać w golfa przy polarnym świetle na wysuniętym najdalej na północ, 18-dołkowym polu golfowym? Jeśli jesteś typem aktywnego sportowca, to możesz wziąć udział w najdalej na północ wysuniętym maratonie organizowanym co roku w *
Tromsø
. Biegacze z całego świata rywalizują ze sobą w nocnym biegu, oświetleni promieniami słońca – taki jest urok dnia polarnego.

Innym znakomitym sposobem na poznanie arktycznej przyrody Północnej Norwegii są piesze wędrówki w czasie dnia polarnego. Wyjątkowe światło późnym wieczorem lub wcześnie rano nadaje górom magiczny blask – to wymarzona sceneria dla szukających bliskiego kontaktu z naturą.

Jak mówią lokalne opowieści, ponoć ryby biorą najlepiej w nocy. A zatem, wędkowanie w świetle dnia polarnego to nie tylko świetny sposób na relaks, lecz także czas na dobre branie.

Qaqwqwrqw

Długość linii brzegowej Norwegii stwarza niepowtarzalną okazję przeżycia cudownych chwil na pokładzie statku, a możliwość obserwowania światła dnia polarnego czyni rejs jeszcze bardziej atrakcyjnym. Wśród najbardziej popularnych portów Norwegii Północnej są Przylądek Północny, Svalbard *i *Lofoty.

Niezależnie od wybranego pomysłu na wakacje, natura Norwegii urzeknie każdego napełniając radością i energią.

Polub WP Turystyka
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
Qaqwqwrqw