Trwa ładowanie...

Nowa inicjatywa: "SUPowanie po pracy"

Stand Up Paddle to najbardziej rozwijająca się dyscyplina wśród sportów wodnych na świecie. Wyporna, stabilna deska surfingowa i wiosło dzięki, któremu wchodzimy na deskę, wiosłujemy i poruszamy się po wodzie.

Share
Nowa inicjatywa: "SUPowanie po pracy"
Źródło: Supuj.pl
d2woa55

SUP bardzo dynamicznie rozwija się w miastach, gdzie wokół są rozlewiska wodne, rzeki i kanały. Miłośników tego sportu możemy spotkać nad wodą przy najpiękniejszych miastach na świecie! Paryż, Londyn, Wenecja i wiele innych. Gdańsk to idealne aby zachęcić turystów do aktywnego spędzania czasu podziwiając przy tym wspaniałą architekturę starego miasta ponadto mostów, żurawii na stoczni i otaczającą go naturę.

Sport ma swoje korzenie na Hawajach, gdzie surferzy zaczęli używać deski z wiosłem do szybszego złapania fali i bardziej efektywnego jej wykorzystania. Z SUP można korzystać również na niezafalowanych akwenach, takich jak Zatoka Pucka, wiosłując na stojąco. Jest to bardzo ciekawa forma rekreacji, dzięki której, dosłownie każdy może poczuć podstawy surfingu. Podczas uprawiania stand up paddle ćwiczy się równowagę, balans, pracują wszystkie mięśnie naszego ciała.

Stand Up Paddle ABCSURF team to osoby, które od kilkunastu lat uprawiają sporty wodne - kitesurfing, windsurfing, surfing etc. Od 5 lat nasz team to również aktywnie udzielający się surferzy w dziedzinie SUP. Liczne treningi na wodzie zaowocowały brązowym medalem Mistrzostw Polski współwłaściciela firmy Macieja Szulikowskiego, który aktualnie jest kierownikiem szkoły a zarazem trenerem SUP. Zajęcia na wodzie pod okiem naszej kadry to piękne chwile, które na długo zapadają w pamięci każdej osobie, która zakochuje się w sporcie i wraca przy pierwszej możliwej okazji.

d2woa55

W sezonie 2015 odbyło się już wiele treningów na deskach SUP. Odwiedziliśmy Gdynię, Sopot oraz Gdańsk, który okazał się idealnym miejscem do uprawiania Paddleboardingu. Zwiedzanie starego miasta i okolic dzięki świetnej trasie jakie stworzyły tamtejsze kanały sprawiły, że dostajemy ciągłe zapytania o kolejne spływy. Przez ten czas odwiedziło nas ponad 400 osób. Połowa z nich miała okazję pierwszy raz stanąć na desce, reszta to osoby, które próbowały swoich sił w sportach wodnych jednak jak mówią radość i spokój jaką daje podróżowanie na SUPie nie można porównać z niczym innym. Ogromne zaskoczenie wywołali również turyści i biznesmeni z zagranicy, którzy po ważnych konferencjach mogli w wyjątkowy sposób odpocząć i poznać piękno miasta Gdańska.

d2woa55

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2woa55
d2woa55