Trwa ładowanie...
28-11-2011 16:13

Nowości Blizzard

Austriacka marka Blizzard produkuje narty od roku 1945. W jej ofercie znajdziemy narty z kategorii race, all-mountain, ski-tour i freeski.

Nowości BlizzardFot: Skiinfo
d176j2x
d176j2x

Firma Blizzard otrzymała w roku 2011, już drugi raz z rzędu nagrodę European Ski Award. Narta, która została nagrodzona (Blizzard Cochise) wyposażona jest w technologię Flip Core, która zakłada wprowadzenie do niej specjalnie opracowanego przez firmę rockera. Kształt rockera nie jest formowany mechanicznie za pomocą prasy, jest on uzyskiwany naturalnie poprzez odwrotne umieszczenie drewnianego rdzenia. Naturalna sztywność, lekkość w prowadzeniu podczas jazdy w puchu przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej stabilności to główne korzyści nowej konstrukcji Blizzarda. W naturalny rocker Flip Core wyposażone są jedynie narty freeridowe tej firmy.

Firma Blizzard w sezonie narciarskim 2011-2012 udoskonaliła technologię Full Suspection, która to w zeszłym sezonie okazała się wielkim sukcesem konstrukcyjnym. Narty, w których wprowadzono tę technologię charakteryzują się wbudowanym w nartę amortyzatorem tłokowym, który ma za zadanie tłumić drgania narty. Technologia ta występuje w trzech wariantach: race, power i sport. Każdy z nich dostosowany jest do wymagań indywidualnych grup użytkowników nart. Jeżeli dołożymy do tego rozpórki Carbon Power Booster otrzymamy narty z równomiernie rozłożonym naciskiem na całej ich długości. Zastosowanie obydwu technologii w jednej narcie pozytywnie wpływa na zwrotność i komfort jazdy.

W nartach Blizzarda możemy spotkać ponadto konstrukcję IQ, czyli włączenie wiązania do konstrukcji narty. Głównymi zaletami tego rozwiązania jest redukcja wagi nart, bezpośredni przekaz energii i doskonałe trzymanie krawędzi. System IQ został użyty w większości nart nowej kolekcji.

[

SKI INFO
SKI INFO

]( http://www.skiinfo.pl )

d176j2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d176j2x