Trwa ładowanie...
22-09-2016 11:55

Ogrody Hortulus - niezwykła atrakcja w Polsce

Ogrody Hortulus to zespół ogrodów pokazowych składający się z powstałych 20 lat temu Ogrodów Tematycznych oraz otwartych w 2014 r. Ogrodów Hortulus Spectabilis o pow. 6 ha. Znajduje się tam największy w świecie, hektarowy labirynt grabowy i dwudziestometrowa wieża widokowa. Roztacza się z niej widok na labirynt, otaczające go Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni i Morze Bałtyckie. W obrębie ogrodów jest Centrum Ogrodnicze, Market Ogród i Galeria oraz Caffebar "Barwinek". Ogrody zwiedza około 200 tys. gości rocznie.

Share
Ogrody Hortulus - niezwykła atrakcja w PolsceŹródło: shutterstock.com
drefcen

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy pod Koszalinem zostały założone w 1992 roku. I choć od ich stworzenia minęło blisko 25 lat, ich sadzenie i projektowanie wciąż trwa. Obecnie do zwiedzania dostępnych jest 28 różnych kwiatowych ogrodów. Są wśród nich klasyczne, jak: japoński, francuski, śródziemnomorski oraz te związane ze środowiskiem: kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe, jak ziołowy czy warzywny. Dużą grupę stanowią ogrody zmysłów, zaprojektowane w stylu angielskim. Łącznie zgromadzonych jest tu ponad 6 tys. gatunków i odmian roślin, w tym egzotyczne oraz rzadko spotykane.

W czerwcu 2014 r. zostały udostępnione Ogrody Hortulus Spectabilis. W założeniu mają one pełnić rolę oryginalnego, jedynego takiego w Polsce miejsca wypoczynku i rekreacji. Na 6 hektarach znajdziemy ogrody magii, energii, czasu i przestrzeni. Centralnym punktem jest największy na świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tys. sztuk sadzonek. Zajmuje powierzchnię 1 hektara, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długość jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km. W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa. Ustawiona jest w miejscu, które pozwala na podziwianie labiryntów i, gdy zajdzie taka potrzeba, wyprowadzenie z nich zbłąkanego turysty. Z tarasu wieży rozpościera się też wspaniały widok na okoliczne wioski, pola i lasy, a w dobrą pogodę na Morze Bałtyckie.

drefcen

W obrębie ogrodów znajdziemy centrum ogrodnicze, market i bar. Atrakcję w Dobrzycy odwiedza ok. 200 tys. gości rocznie. Cena wejścia do Ogrodów Tematycznych Hortulus kosztuje 15 zł dla osób dorosłych, 11 dla dzieci od 3 do 15 r.ż. Za możliwość wejścia na teren Ogrodów Hortulus Spectabilis zapłacimy 19 zł (dzieci 15 zł). Bilet do dwóch ogrodów kosztuje 29 zł (21 zł ulgowy). Jest też opcja zwiedzania dla grup, a pakiet na wszystkie atrakcje wynosi 25 zł od osoby.
wg/ir

drefcen
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drefcen