Trwa ładowanie...
28-02-2012 15:32

Okulary od Google zadebiutują w tym roku

Rzeczywistość rozszerzona to wciąż pieśń przyszłości. Jednak Google może już wkrótce tchnąć życie w tę technologię.

Okulary od Google zadebiutują w tym rokuŹródło: Stuff/materiały prasowe
d375fae
d375fae

Okulary z wyświetlaczami, Google Glasses, to pierwszy krok w stronę wprowadzenia Rzeczywistości rozrszerzonej do powszechnego użytku. Jeśli Google dopnie swego, gadżet trafi na rynek już w tym roku. Jeśli chcesz tak jak Terminator, Robocop lub Predator widzieć więcej niż inni - musisz je mieć.

Magazyn The New York Time poinformował, powołując się na jednego z pracowników firmy Google, że okulary będą działać pod kontrolą systemu Android. Połączą się z internetem za pośrednictwem sieci 4G i będą wyposażone w najróżniejsze chipy, m.in. w GPS.

Google Glasses wykorzystają małą kamerkę do rejestrowania otoczenia, a pomiędzy poszczególnymi opcjami przełączysz się za pomocą przycisków umieszczonych w oprawce. Nie znamy jeszcze ceny okularów AR, podobno ma wahać się pomiędzy 250 a 600 dolarów.

Czy nowy wynalazek Google podbije rynek? Poczekamy, zobaczymy. Jeśli tak się stanie, już niedługo wkroczymy w erę cyberpunka. Pod warunkiem, że Google Glasses nie będą kosztować zbyt wiele, w przeciwnym razie w sprzęt zaopatrzą się tylko najbogatsi gadżetomaniacy.

Zobacz w TechTrendy.pl: Najmądrzejsze słuchawki świata

d375fae
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d375fae