Trwa ładowanie...
d2eqqkg

Palmiarnia (Poznań)

Największe atrakcje
Palmiarnia (Poznań)
Kraj
Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY, fot: Fotopolska.eu

Palmiarnia w Parku Wilsona w Poznaniu

Palmiarnia w Parku Wilsona w Poznaniu to wyjątkowa atrakcja Wielkopolski. Ponad 4600 metrów kwadratowych powierzchni i 12 pawilonów, z których większość jest udostępniona zwiedzającym. Tu znajdziecie wiele oryginalnych roślin i informacji na temat odległych zakątków świata. To częste miejsce spotkań, gdzie poczujemy klimat tropików nawet w środku wietrznej i deszczowej jesieni. Palmiarnia w Poznaniu to atrakcja czynna przez cały rok, czasami także w nocy, dzięki czemu możemy podejrzeć nocne życie zwierząt wodnych i roślin. Park Wilsona również zasługuje na uwagę, jako jeden z 5 najpiękniejszych zielonych miejsc w Poznaniu.

Palmiarnia (Poznań) – tropiki w centrum Poznania

Palmiarnia znajduje się w Parku Wilsona, położonym w Poznaniu, w Wielkopolsce. Pierwszy obiekt Palmiarni powstał około 1910 roku. Sam Park Wilsona zaczął działać już w 1834 roku. W czasie wojny mocno ucierpiał, a stare, przeszklone pawilony na skutek bombardowań straciły większość szyb. Z czasem jednak park i Palmiarnię sukcesywnie przywracano do stanu obecnej świetności. Z czasem Palmiarnia stała się atrakcją miejską uruchomiła stację uzdatniania wody, aby tropikalne rośliny miały optymalne warunki.

Palmiarnia (Poznań) – lokalizacja i dojazd

Dojedziemy tam tramwajem od strony ulicy Głogowskiej numerami 5, 8, 14 lub 18. Albo od strony ulicy Grunwaldzkiej linią 6, 13 lub 15, a później spacerem ulicą Matejki.

Dojazd do Palmiarni autobusem numer 238, 252, 64 lub 251. Taksówką dotrzemy tam z każdego zakątka Poznania. Parking strzeżony znajduje się przy ulicy Matejki, na wysokości pawilonów Palmiarni.

Palmiarnia – zwiedzanie

Palmiarnia jest czynna od wtorku do niedzieli od godziny 9 do 17 oraz do 18 w święta i niedziele. Od listopada zwiedzanie Palmiarni kończy się wcześniej o godzinę. Teren Parku Wilsona jest czynny codziennie od godziny 5 do 22.

Bilety do Palmiarni wynoszą 9 zł dorośli, 7 zł dzieci, a maluchy do 3 lat wchodzą za darmo. Warto skorzystać z cyklicznej atrakcji „Poznań za pół ceny”. Koszt przewodnika PTTK z grupą licząca do 25 osób to 55 zł. Niektóre pawilony Palmiarni można wynająć na okolicznościowe imprezy na godzinę lub cały dzień.

Na terenie Palmiarni funkcjonuje sklepik z pamiątkami i kawiarnia.

Palmiarnia w Poznaniu – wyjątkowa placówka edukacyjna

Palmiarnia w Parku Wilsona w Poznaniu to wyjątkowe miejsce, gdzie mamy możliwość zobaczyć na żywo gatunki roślin tropikalnych, subtropikalnych, wyjątkowej urody rośliny wodne, rośliny lasów tropikalnych, sawanny, rośliny klimatu umiarkowanego, sukulenty obszaru Ameryki i liczne gatunki zwierząt wodnych w akwarium. Miejsce funkcjonuje juz ponad sto lat i na stałe wpisało się w atrakcje turystyczne Poznania.

Co jeszcze warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań jako miasto pretendujące do miana europejskiej stolicy kultury ma wiele do zaoferowania zwiedzającym. Poznań to nie miasto na jeden dzień, bo warto tu przyjechać z kilku powodów. Unikalny Park Cytadela i Zamek Cesarski to tylko wybrane z atrakcji w Poznaniu. Nie zapomnijmy odwiedzić najmłodszego zamku w Polsce, który mieści się właśnie w Poznaniu.

Nie może was zabraknąć na poznańskim rynku, a i okolica jest bardzo urodziwa - odwiedźmy Wielkopolski Park Narodowy. Po drodze do Poznania warto zobaczyć wielkopolskie krajobrazy. Co prawda Poznań nie jest tanim miastem, ale ma wiele atrakcji dla każdego i na każdą kieszeń. Miasto posiada świetną komunikację i liczne miejsca, gdzie zasięgniemy informacji turystycznej. Na pewno się nie zgubimy. Zwiedzanie samej Palmiarni zajmie nam około 1 lub 2 godzin, a Poznań kusi licznymi atrakcjami na światowym poziomie, takze tymi nietypowymi.

Palmiarnia (Poznań)
Czas lotu / jazdy samochodem

Lot z Warszawy 55 minut/samochodem 3 godz.

Strefa czasowa

UTC + 1 godz.

Waluta

PLN

Godziny otwarcia

Palmiarnia 9-17
Park Wilsona 5-22

Ceny biletów

9 zł normalny
7 zł ulgowy
dzieci do lat 3 wchodzą za darmo
przewodnik PTTK dla grupy do 25 osób - 55 zł

Orientacyjna odległość

310 kilometrów

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eqqkg
d2eqqkg
d2eqqkg