Trwa ładowanie...

Paralotniarstwo - świat z lotu ptaka dla każdego

Paralotniarstwo to sport i forma rekreacji bardzo popularna w Europie i Ameryce Południowej. Daje możliwość spojrzenia na świat z lotu ptaka i chociaż przez chwile poczucia się absolutnie wolnym i "oderwanym" od ziemi. To wbrew pozorom aktywność dostępna dla każdego. Wystarczy skorzystać z wiedzy doświadczonego instruktora, który wprowadzi nas bezpiecznie w tę fascynującą przygodę z lataniem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paralotniarstwo - świat z lotu ptaka dla każdego
(Marius Pirvu/Shutterstock)

Paralotniarstwo *to sport i forma rekreacji bardzo popularna w Europie i Ameryce Południowej. Daje możliwość spojrzenia na świat *z lotu ptaka i chociaż przez chwile poczucia się absolutnie wolnym i "oderwanym" od ziemi. To wbrew pozorom aktywność dostępna dla każdego. Wystarczy skorzystać z wiedzy doświadczonego instruktora, który wprowadzi nas bezpiecznie w tę fascynującą przygodę z lataniem.

Paralotniarstwo polega na szybowaniu z wykorzystaniem skrzydła (nazywanego tez czaszą czy żaglem). Jednak latanie swobodne, poza umiejętnościami i doświadczeniem, wymaga także dostępu do wzniesień czy wyciągarki. Dlatego często _ glajciarze _ (pot. o paralotniarzach) wspomagają się napędem paralotniowym, dzięki któremu dość łatwo mogą wznieść się w powietrze z płaskiego terenu.

Slot

Kurs paralotniowy kosztuje ok. 2 tys. złotych. Cena obejmuje wypożyczenie sprzętu do latania. Chętni muszą mieć ukończone 18 lat lub w przypadku młodzieży w wieku od 15 lat zezwolenie rodziców, świadectwo szkoły podstawowej i dobry stan zdrowia. - Szkolimy zarówno ludzi bardzo młodych, jak i tych w podeszłym wieku - mówi w "Skoku na weekend" Jan Lidke, instruktor z wieloletnim doświadczeniem. Podczas kursu uczy on także osoby z lękiem wysokości.

Jeśli zastanawiamy się, czy jest to sport dla nas, warto zacząć od lotu w tandemie z instruktorem. Koszt jednorazowej podniebnej wycieczki to ok. 200 zł.

Slot

Podziel się opinią

Share


Slot