Trwa ładowanie...
Wakacje.pl
Nocowanie.pl
Plaże
Wyspy
Egzotyka
W Podróży
Miasta
Poza miastem
Ludzie
Wideo
Zobacz inne
Najnowsze
Popularne
IAR

Paryż - "most zakochanych" zamknięty

Paryski "most zakochanych" zamknięty. Tysiące kłódek, umieszczanych przez pary na balustradzie, tak obciążyły konstrukcję, że jej część oderwała się i spadła na chodnik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paryż - "most zakochanych" zamknięty
(djama - Fotolia.com)

Zakochani zawieszają kłódki na siatce, umieszczonej na balustradzie mostu, a klucze wyrzucają do Sekwany. Ma to symbolizować trwałość ich miłości.

Most Pont des Arts został zamknięty, a robotnicy przystąpili do naprawy balustrady. Jutro przeprawa ma zostać ponownie otwarta. Władze *Paryża *zapewniają, że nie ma niebezpieczeństwa, iż jakiś element mostu spadnie na łódź lub statek płynący Sekwaną. Jednak incydent stanie się przyczynkiem do wznowienia dyskusji o bezpieczeństwie Pont des Arts. Przez sześć ostatnich lat na tym i kilku innych paryskich mostach umieszczono około 700 tysięcy kłódek.

W marcu dwaj młodzi Amerykanie, mieszkający w Paryżu, wystosowali petycję, w której domagają się wprowadzenia zakazu umieszczania kłódek na mostach. Twierdzą, że wyglądają one brzydko i zagrażają bezpieczeństwu przepraw.

Zwyczaj zamykania przez zakochanych kłódek na mostach pochodzi prawdopodobnie z Rosji i w ciągu kilku lat rozprzestrzenił się po świecie. W Paryżu, uważanym za miasto miłości, kłódki spotyka się szczególnie często. Podobnie jest w Wenecji.

Podziel się opinią

Share
Slot