Trwa ładowanie...
13-12-2013 09:02

Paryż - rekordowe zanieczyszczenie powietrza

Paryżanie przeżyli wczoraj rekordowe zanieczyszczenie powietrza. Meteorolodzy twierdzą, że czekają ich kolejne takie dni.

Share
Paryż - rekordowe zanieczyszczenie powietrzaŹródło: dbakr, Licencja Creative Commons, flickr.com
d2mgpn3

Czubek Wieży Eiffela tonie w sinym obłoku. Władze apelują, aby dzieci i osoby cierpiące na dolegliwości górnych dróg oddechowych pozostały w domach i rezygnowały ze spacerów. Amatorom sportów na wolnym powietrzu lekarze odradzają zrobienie przerwy.

W północnej części Paryża, gdzie zanieczyszczenie jest największe wprowadzono stan alarmowy, na pozostałym obszarze, w tym na terenach przylegających do stolicy ogłoszono stan wysoki. Na rogatkach policja przeprowadza kontrole samochodów pod kątem stanu wydalanych spalin.

Ekolodzy i część lewicy domaga się wprowadzenia zakazu wjazdu do Paryża samochodów z silnikiem diesla oraz drastycznego podniesienia cen na olej napędowy. Krytykowane są poprzednie władze prawicowe za uginanie się pod naciskiem lobby producentów diesli. To te samochody wydalają do atmosfery najwięcej szkodliwych cząsteczek.

Inne przyczyny to przemysł, spalarnie śmieci oraz kominki i ogrzewanie domów drewnem. Powodem zanieczyszczenia jest także mroźna, słoneczna i bezwietrzna pogoda.

d2mgpn3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mgpn3