Trwa ładowanie...
Reuters
07-12-2015 11:50

Pierwsze regularne połączenia tanich linii lotniczych z Koreą Północną?

Wszystko wskazuje na to, że chiński niskokosztowy przewoźnik Spring Airlines otworzy w połowie lutego przyszłego roku regularne połączenie z jednym z najbardziej izolowanych krajów świata – Koreą Północną. Czy będzie to rewolucja w turystyce tego kraju?

Pierwsze regularne połączenia tanich linii lotniczych z Koreą Północną?Źródło: byeangel / Wikipedia.org (CC BY-SA 2.0)
d4m16be
d4m16be

Wszystko wskazuje na to, że chiński niskokosztowy przewoźnik Spring Airlines otworzy w połowie lutego 2016 roku regularne połączenie z jednym z najbardziej izolowanych krajów świata – Koreą Północną. Czy będzie to rewolucja w turystyce tego kraju?

Linia lotnicza Spring Airlines ma latać według wstępnych założeń cztery razy w tygodniu z lotniska Pudong w Szanghaju do Pjongjangu. W chwili obecnej wniosek złożony przez przewoźnika z Państwa Środka czeka na akceptację ze strony władz północnokoreańskich oraz Administracji Lotnictwa Cywilnego Chin. Jeżeli zostanie on zatwierdzony, loty będą wykonywane Airbusem A320 - dużo nowocześniejszym typem samolotu od tych, które używane są we flocie Air Koryo - narodowego przewoźnika Korei Północnej, który czarteruje od Rosji i Chin Tupolewy z czasów radzieckich. Samoloty w barwach Air Koryo latają z lotniska w Pjongjangu *do *Pekinu, a sezonowo do Szanghaju, Kuala Lampur i Władywostoku.

Choć Korea Północna *nie udostępnia informacji odnośnie liczby osób odwiedzających ich kraj, szacuje się, że turystów z *Europy *i *Stanów Zjednoczonych *jeździ tam ok. 6 tys. rocznie. Jest to ogromny wzrost, biorąc pod uwagę dane z 2006 r., kiedy było ich zaledwie 700. Największą grupę przyjezdnych do totalitarnego państwa stanowią *Chińczycy, których w 2012 r. było 237 tysięcy. To prawie dwa razy więcej niż w roku 2010.

d4m16be

Rzecznik Spring Airlines nie może potwierdzić, czy rząd Korei Północnej *wprowadzi ograniczenia dotyczące narodowości pasażerów latających na pokładach ich samolotów do *Pjongjangu. Wiadomo natomiast, że przywódca kraju Kim Dzong Un, w odróżnieniu do swojego ojca Kima Dzong IIa, który zmarł w 2011 r., jest bardziej otwarty na odwiedzających. Co roku zwiększane są inwestycje w zakresie poprawy infrastruktury turystycznej. Najnowsze, to budowa nowego terminalu lotniczego czy ośrodka narciarskiego na wschodzie kraju.

wg

Zobacz także: Jak tanio podróżować

d4m16be
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4m16be