Trwa ładowanie...
d3uak8x
15-11-2010 11:41

Pitztal: już wyżej się nie da

Brak śniegu? W tyrolskiej dolinie Pitztal problem ten nie jest znany, gdyż, jak wiadomo, o być albo nie być białego puchu decyduje wysokość nad poziomem morza.

d3uak8x

W dolnie Pitztal narciarze zawsze mają śniegu w bród, ponieważ wszystkie trzy tereny narciarskie – Pitztaler Gletscher, Rifflsee i Hochzeiger – są położone sporo powyżej 2000 m. Oprócz tego Pani Zamieć, mimo swej pracowitości, na wszystkich stokach otrzymuje wsparcie techniczne: Każdy z 95 kilometrów, obsługiwanych przez 23 wyciągi, jest naśnieżany. Nawet na terenie narciarskim Pitztaler Gletscher, położonym najwyżej w Austrii - na wysokości 3440 m, nic się nie pozostawia kaprysom pogody. Dzięki światowej innowacji w dziedzinie systemów naśnieżania, która na dodatek jest nieszkodliwa dla środowiska, od tej zimy można produkować śnieg nawet w temperaturach do plus 4 stopni, a więc udało się znacznie przedłużyć sezon zimowy na lodowcu, przesuwając jego początek i koniec - od września do połowy maja. Lodowiec Pitztal jest jednym z najbardziej różnorodnych i wymagających lodowcowych terenów, obejmującym stoki o wszystkich stopniach trudności. Do tego jeszcze bardzo nowoczesne wyciągi, jak m.in. Piz Panoramabahn,
przyjemnie ogrzewane siedzenia wyciągu krzesełkowego, carving parcours i snowboardowy funpark… taki wybór zadowoli wszystkie wymagania.

Teren narciarski Hochzeiger

W górę do narciarskiego nieba – w absolutną ciszę przepięknego regionu narciarskiego Hochzeiger u wejścia do doliny Pitztal. Dzięki swym szerokim, zalanym słońcem trasom zjazdowym (najdłuższa ma 7 km), 9 wyciągom i 52 kilometrom świetnie przygotowanych stoków, potrafi on spełnić każde marzenie narciarza. Łagodnie wijące się zbocza góry Hochzeiger, w przeważającej części niezadrzewione, to wspaniałe miejsce dla narciarskich rodzin, ale kusi ona również trudnymi trasami, jak również zboczami pokrytymi głębokim śniegiem. 12 km niebieskich, 32 km czerwonych i 8 km czarnych tras gwarantuje przyjemną jazdę dla każdego stopnia umiejętności. Nie ma mowy o czekaniu, tak samo jak o braku śniegu. Teren sięga wysokości 2450 metrów.
Przy odrobinie szczęścia można tu też osobiście spotkać narciarską gwiazdę z Pitztal – Benniego Raicha, bo Hochzeiger to jego ojczysty teren, na którym trenuje. Stok obok wyciągu krzesełkowego Rotmoos, gdzie trenował od dzieciństwa, nosi jego imię. Bezpośrednio poniżej górnej stacji można sprawdzić swe umiejętności mierząc sobie czas na wyścigowej trasie z wytyczonym slalomem gigantem, a wszystkim, dla których „normalna jazda na stokach” to zbyt małe wyzwanie, a którzy dysponują silnymi łydkami, Hochzeiger ma do zaoferowania specjalny stok z muldami.

NOWOŚĆ od zimy 2009/2010:

Kolejka Zirbenbahn – nowa wyprzęgana 6-osobowa kolejka krzesełkowa, wyposażona w osłony i ogrzewane siedzenia Stok Zirbenpiste – długość: 3 km Stok Panoramaabfahrt – długość: 4 km naśnieżanie całego obszaru w ciągu zaledwie 10 dni Kolejka Panoramabahn – montaż dodatkowego ogrzewania siedzeńnowy depozyt na narty przy dolnej stacji pod HochzeigerOtwarcie sezonu 4 grudnia 2010r.

d3uak8x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uak8x