WP
WP

Plaże w Tel Awiwie - Największe atrakcje

Zachód słońca na plaży w Tel Awiwie widok na Morze Śródziemne Pixabay.com
Podziel się

W całym Izraelu znajdziemy ok. 50 publicznych plaż i 200 km śródziemnomorskiego wybrzeża. W samym Tel Awiwie jest 14 km plaż, a każda z nich jest szerokim pasem miękkiego w dotyku piasku. Już sam widok lazurowo-błękitnego Morza Śródziemnego może uchodzić za atrakcję turystyczną, a jeśli dodamy do tego możliwość uprawiania sportów wodnych (albo nauki surfowania), wypożyczalnie sprzętu plażowego i bary serwujące letnie drinki – brzmi jak udany wypoczynek w Tel Awiwie.

WP

Plaże w Tel Awiwie – bezpieczeństwo

Trzeba tylko uważać na meduzy. W okresie wakacyjnym jest ich tak dużo, że znajdziemy je nawet na plażach w Tel Awiwie. Poparzenie ich jadem może być bardzo bolesne i długo się goi. Na szczęście budki ze stanowiskami ratowników wodnych są gęsto rozmieszczone na plażach w Telawiwie, więc w razie takich urazów szybko otrzymamy pomoc. Miejsca poza zasięgiem ratowników są oznakowane i obowiązuje tam zakaz kąpieli, ale nie jest on surowo przestrzegany.

Wynajęcie sprzętu do leżakowania na plażach w Tel Awiwie kosztuje ok. 12 szekli za leżak i 6 szekli za parasol. Warto mieć na uwadze, że na większości plaż w Tel Awiwie obowiązuje zakaz wnoszenia szklanych butelek.

Plaże w Tel Awiwie – Metzitzim

Metzitzim to jedna z najlepszych do rodzinnego wypoczynku plaż w Tel Awiwie. Woda tutaj jest płytka, a cała plaża znajduje się pod stałą obserwacją ratowników. Dzięki temu (zwłaszcza) młodzi rodzice, mogą odetchnąć z ulgą, wypoczywając na tej plaży w Tel Awiwie i nie muszą się obawiać o bezpieczeństwo swoich pociech.

WP

Na Metzitzim znajdziemy też bary, restauracje, prysznice i zacienione strefy dające nieco więcej prywatności. Dla miłośników sportów przygotowano też korty do gry w siatkówkę plażową. Warto wybrać się na spacer po tej plaży w Tel Awiwie również nocą. Jest nieco schowana na uboczu, dlatego panują tu idealne warunki na romantyczny spacer i do relaksu.

Plaże w Tel Awiwie – plaże religijne (Hof HaDatim)

Tel Awiw to miasto zamieszkiwane przez osoby o różnych wyznaniach, choćby żydów i muzułmanów. Dlatego władze miasta uznały, że zasadne jest wydzielenie plaży w Tel Awiwie, na której mogą przebywać wierni określonego wyznania. Trzeba tutaj przestrzegać surowych zasad dotyczących płci.

W niedziele, wtorki i czwartki mogą na tę plażę w Tel Awiwie przychodzić kobiety. Mężczyźni zaś – w poniedziałki, środy i piątki. Natomiast, kiedy nastaje Szabat i żydzi w ogóle nie mogą korzystać z odpoczynku na plaży, wstęp jest otwarty dla wszystkich pozostałych.

Plaże w Tel Awiwie – Hilton Dog

WP

Wszystkich miłośników psów na pewno ucieszy wiadomość, że wśród wielu plaż w Tel Awiwie jest również taka, na którą przychodzić ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi bez smyczy i kagańca. Hilton Dog Beach w Tel Awiwie to miejsce idealne na spacery i wszelkie zabawy z swoimi pupilami. Psiaki mogą tu biegać wolno i tarzać w piasku do woli. Jeśli więc jesteś psim miłośnikiem, ta plaża w Tel Awiwie jest dla ciebie idealnym miejscem.

Plaże w Tel Awiwie – plaża dla gejów (Atzmauth)

Tel Awiw jest także miastem kontrastów. Z jednej strony nowoczesna metropolia, a z drugiej – dzielnica Jaffa, której historia sięga starożytności; z jednej stroni ortodoksyjni żydzi i muzułmanie, a z drugiej – plaża dla gejów. Co prawda, osoby o wszystkich orientacjach mogą swobodnie wchodzić na tę plażę w Tel Awiwie, ale homoseksualna społeczność miasta uczyniła z tego miejsca swoisty hotspot (gra słów zamierzona).

Nie obowiązują tutaj obyczajowe konwenanse i można swobodnie okazywać uczucia parterowi. Łatwo trafić na tę plażę w Tel Awiwie. Wystarczy rozglądać się i wypatrywać tęczowych flag i parasoli.

Plaże w Tel Awiwie – Hilton/Top Sea

WP

Top Sea Beach to plaża w Tel Awiwie, która jest ulubionym miejscem wypoczynku członków klubu surfingowego w Tel Awiwie. Spodziewaj się tutaj wspaniałych barów i ekskluzywnych restauracji. Co ciekawie, na tej plaży w Tel Awiwie można zamawiać dania z "dowozem". Raz na jakiś czas w dół i w górę plaży przebiegają dostawcy np. z lodami dla plażowiczów.

Wchodząc na Top Sea Beach w Tel Awiwie, warto zabrać ze sobą klapki osłaniające stopy, ponieważ wśród miękkiego piasku zdarzają się ostre kamienie, zwłaszcza podczas wchodzenia do wody.

Plaże w Tel Awiwie – Gordon, Frishman i Bograshov

Gordon, Frishman i Bograshov to najpopularniejsze plaże w Tel Awiwie. Przychodzi tu mnóstwo ludzi, a najbardziej tłoczno jest w piątki, weekendy i święta. Jeśli więc chcesz poznać prawdziwy Tel Awiw i i jego mieszkańców, odczuć charakter tego miejsca – wybierz się tutaj w weekend.

Turyści mieszają się tutaj z miejscowymi. Co prawda, czasami trudno znaleźć miejsce do rozłożenia koca, ale atmosfera panująca na tych plażach w Tel Awiwie jest niesamowita. Wszyscy są uśmiechnięci, piją piwo, grają w siatkówkę plażową i eksponują pięknie opalone, brązowe ciała.

WP

Plaże w Tel Awiwie są strzeżone, można tu wypożyczyć sprzęt do leżakowania i zaopatrzyć się w zimnego drinka z palemką. trzeba tylko uważać na meduzy, bowiem spotkanie z nimi może być bardzo bolesne w skutkach.

Plaże w Tel Awiwie – Banana/ Drum

Bananowa plaża w Tel Awiwie zlokalizowana jest na północ od delfinarium, z dala od wrzawy plaż bliższych centrum i przepełnionych turystami. To idealne miejsce do cichego relaksu i nadrobienia zaległości w czytaniu. Na bananowej plaży w Tel Awiwie działa mała, przytulna kawiarnia i szkoła surfingu.

Warto przyjść tutaj zwłaszcza w piątek, ponieważ w piątek odbywają się na tej plaży w Tel Awiwie prawdziwe koncerty perkusyjne. Najbardziej utalentowani i ekscentryczni zarazem perkusiści z miasta grający na rozmaitych bębnach spotykają się na plaży, muzykują wspólnie i tańczą.

Czas lotu / jazdy samochodem

3 h 40 min / 43 h

Strefa czasowa

IDT

Waluta

szekel (ILS) (prawie 1:1 z polskim złotym)

Kraj
Przykładowe ceny

dwa leżaki (2×12 IST) + parasol na plaży (6 IST) – 30 IST

Ceny biletów

Wstęp na plaże jest bezpłatny, ale warto mieć na uwadze religijne restrykcje obowiązujące na niektórych plażach w Tel Awiwie i preferencje dotyczące orientacji seksualnej plażowiczów na innych.

Orientacyjna odległość

4 020 km

WP
WP